Подробиці

В Ужгороді стартував ярмарок практичних ідей для створення проектів транскордонного співробітництва. До Закарпаття з навчальним візитом приїхала делегація з Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування та голови тамтешніх об’єднаних територіальних громад.  Наразі на Закарпатті створено 6 ОТГ, на Буковині – 26. Обидві сторони обмінювалися досвідом та кращими проектними практиками.

Тетяна ТАТАРЧУК, директор Чернівецького ВПУ ЦРМС

На території Закарпатської області завдяки нашій роботі в грудні 2017-го стартувала нова спільна операційна програма «Румунія-Україна», в рамках якої і Закарпаття, і Буковина є прийнятними територіями. Саме завдяки цій програмі, це такий дуже важливий для нас механізм, який дозволяє суттєво покращити туристичну інфраструктуру, інфраструктуру доступності, покращити надання медичних, освітніх послуг, в сфері культурної спадщини.

 Закарпатці поділилися з колегами своїми здобутками у сфері туризму та реалізації міжнародних проектів.

Микола СЮСЬКО, експерт з питань регіонального розвитку Закарпатського ВПУ ЦРМС

Ми активно працюємо не лише в напрямку створення цих громад, а й активно працюємо, щоб допомогти розвиватися цим громадам, оскільки це є новостворені органи місцевого самоврядування. І десь їм зараз важко.

Близько року тому місто Вашківці Чернівецької області приєднало до себе чотири навколишні села та дві сільські ради. Зараз їх річне фінансування складає 65 мільйонів гривень, до об’єднання було всього 12.

Микола ПЕРЧ, голова Вашківецької міської ради об’єднаної територіальної громади

Саме основне, що люди задоволені даним об’єднанням. Ми десь дивилися на то, щоб усі ті послуги, які надавалися жителям нашої громади, а це жителям сіл, які доєдналися до нас, щоб не погіршилися, а тільки покращилися.  У нас на сьогоднішній день ми залишили в цих населених пунктах саме старостати. Працює там по чотири особи.

Представники Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування разом із чернівецькими колегами відвідали архітектурний комплекс «Совине гніздо», відреставрований у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Поїхали також у Полянську ОТГ, яка на всю Україну славиться своїм зеленим туризмом.