Подробиці

У просторі «Відкритий офіс» відбулося урочисте відкриття осінньої сесії курсів професійної перепідготовки та соціальної адаптації військових, учасників бойових дій та членів їхніх родин, яка здійснюється у рамках проекту «Норвегія — Україна». Основа ініціативи — допомогти учасникам соціально адаптуватися до умов мирного життя та влаштуватися на ринку праці України.

Олег КОЦЮБА – заступник голови Закарпатської ОДА

Дуже приємно перебувати вже на цьому кроці нашого діалогу, нашої співпраці. Дуже приємно що вона продовжується саме таким практичним кроком, коли ми розпочинаємо перепідготовку та перепрофілізацію колишніх та діючих військових.

Виконавці основної частини проекту — навчальні заклади України (на Закарпатті це УжНУ) і норвезький університет NORD, вони ж організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників за обраними спеціальностями в обсязі 500-та академічних годин. 

Ольга КОСТЯНЕЦЬ – координаторка проекту «Норвегія — Україна» на Закарпатті

Це наймасштабніший проект по перекваліфікації колишніх військових і членів іх сімей. На сьогодні він реалізується майже у 20-ти містах України. Проект охоплює усю територію країни. Де б військовослужбовець не звільнився, у нього є можливість пройти професійну перекваліфікацію. Сьогодні у нас 30 колишніх військових, ветеранів та членів їх родин долучилися до проекту і 23-го вересня вони сядуть за парти і почнуть навчання.

На Закарпатті проект реалізовують із 2018 року у співпраці ГО «Наше рідне Закарпаття», Ужгородський національний університет, а також університет NORD Королівства Норвегія. На території України його координує Міжнародний Фонд соціальної адаптації у Києві, а фінансує Міністерство закордонних справ Норвегії. Із 2018 на базі УжНУ новий фах здобули 170 військовослужбовців та членів їхніх сімей. Загалом за період 2003 — 2019 років учасниками проекту стали 10 646 осіб, серед них 1401 учасник АТО та ООС.