Подробиці

Онкохворі діти зможуть проходити реабілітацію на спеціальному обладнанні в санаторії «Малятко»

На Закарпатті триває проєкт HUSKROUA, спрямований на покращення якості життя дітей з онкопатологією. Він реалізовується у рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія- Україна за партнерської участі ГО «Світло допомоги» (м.Кошице) та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (м.Ужгород), заснованої заслуженим лікарем України Степаном Біляком. Під час другого етапу проєкту на базі санаторію «Малятко» створюється оздоровчий підрозділ зі спеціалізованим реабілітаційним обладнанням. Днями керівники проєкту, а також Степан Біляк із сином передали санаторію – сучасний сенсорний тренажер для рук і ніг, що застосовується в медичній реабілітації дітей.

Поки що такий прилад німецького виробництва єдиний на Закарпатті. Він придатний для використанні не тільки у якості відновної терапії хворих на онкопатологією у період тривалої ремісії, а й загалом для малюків з порушенням нервово-м’язевого апарату. Мотомед містить програми мотивації, корекції спастики, розслаблення, розвитку сили та відновлення координації.

  • Хочу висловити велику подяку громадській організації «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників», особисто Степану Томовичу та його команді за те, що вони зуміли  виграти такий потрібний грант для Закарпатської області, а, можливо, в подальшому і для України, на реабілітацію дітей з онкогематологічною патологією. Привезене дуже цінне обладнання для проведення лікувальної фізкультури і ми дуже раді тому, що зможемо надавати ці послуги не тільки дітям нашої області, а також інших куточків Закарпаття, — каже директор Закарпатського обласного дитячого санаторію «Малятко» Галина Мороз.

Реабілітаційний підрозділ на базі санаторію «Малятко», що створюється в рамках реалізації другого етапу програми, включатиме комплексні заходи медичної та соціально-педагогічної реабілітації дітей. Заплановано психологічне консультуванні батьків. За кошти даного проєкту підготовлено команду спеціалістів, які пройшли відповідне навчання та будуть брати безпосередню участь у процесі.

Окрім занять на тренажері мотомед, застосовуватиметься лікувальна фізкультура, дихальна гімнастика, розвиваюча верхова їзда. Табір стане чудовим місцем для налагодження дружніх контактів, подолання соціальної та психологічної ізоляції, що характерно при захворюванні на рак.

  • Це вперше, коли на Закарпатті, згідно до міжнародного проекту транскордонного співробітництва, буде реалізовано комплексну реабілітаційну програму медично-соціальної та психологічної реабілітації дітей з онкопатологією на різних етапах лікування. Зокрема, в санаторії «Малятко» буде впроваджена соціально-психологічна реабілітаційна програма, яка дозволить діткам у стійкій тривалій клінічній ремісії пройти відновне лікування, — зазначила керівниця проєкту в Україні Ольга Пушкаренко.

Програма транскордонного співробітництва розпочалася у листопаді минулого року. Її мета — покращення діагностики, лікування та реабілітація дітей з онкозахворюваннями. Загальний орієнтовний обсяг фінансування складає близько 180 тисяч євро. 90% загальної суми фінансує ЄС, 10% (18 тис. євро) — клініка Біляка та особисто Степан Степанович Біляк.

Передаючи тренажер мотомед санаторію, засновник ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» Степан Біляк підкреслив:

  • Ми дуже любимо допомагати, особливо дітям. Діти – наше майбутнє і дякувати Богу, що є в нас така можливість. Дякую і Ользі Анатоліївні Пушкаренко, яка підготувала проєкт допомоги онкохворим дітям. Сподіваюся, що ми і надалі в цьому напрямку будемо працювати.

Реалізація першого етапу програми відбулася на Закарпатті на початку літа. Тоді Ужгородській дитячій лікарні передали комплект медичного обладнання — автоматичний сучасний біохімічний аналізатор, веновізор та ларінгоскоп. Також приїздили фахівці-інженери, які навчили лікарів користуватися сучасними приладами.

  • Ми лікарі і безпосередньо займаємося медициною. Вся моя сім’я пов’язана з медициною, тому ми визначилися саме із цим проєктом. Ми не обирали хірургію, урологію чи гінекологію для дорослих, тому що цим займаємося. А хотіли стати причетними саме до дитячої онкології, впроваджувати нові технології, методики у цій сфер, — пояснив головний лікар клініки Біляка, спонсор проєкту Степан Біляк-молодший.

Засновник ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» Степан Біляк та директор санаторію «Малятко» Галина Мороз підписали договір про співпрацю. Окрім фінансової підтримки проєкту, Степан Біляк із сином подбали про подарунки та засоби гігієни маленьким онкохворим пацієнтам.

Детальну інформацію про реабілітаційний табір для дітей із онкозахворюваннями можна отримати на сторінках санаторію «Малятко» та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників».

Матеріал створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. За його зміст несе відповідальність громадська організація «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників». Контент не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

This text was produced with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of NGO «Council for the Protection of the Rights of Patients and Medical Workers» and do not necessarily reflect the views of the Eoropean Union.

Сторінка ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників»: https://www.facebook.com/RadaZachystuPrav