Подробиці

Понад 200 творів з усієї України надійшло на 3-й всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея. Серед них журі обирало переможців у номінаціях: «Особлива відзнака журі», «Чендеєзнавство» та «Мала проза».

Іван ТРЕЩАК

директор  Міжнародного благодійного фонду

імені Івана Чендея

Коли ця ідея виникла ми не думали про те, яким буде розвиток, ми просто хотіли знайти той формат, який дозволить усім причетним до цього проекту стати творцями тої планки, планки, якої завжди тримався Іван Чендей і закликав тої планки триматися усіх своїх колег  по перу. І саме це є наша мета, можливо зараз ми вже не говоримо про пошуки нових талантів, а саме відзначення тих митців, відзначення тих авторів, котрі гідні високої планки, яку свого часу до себе ставив і вимоги Іван Чендей.

Через світову пандемію на фестиваль приїхали не всі переможці, але зібралося журі, а нагородження відбулося у камерній атмосфері.

Сидір КІРАЛЬ

голова журі конкурсу малої прози ім. І.Чендея

Завдяки ідеї Олександра Гавроша було відкрито перший конкурс і ми дійсно, журі знайшло таланти і кожного року ми відкриваємо все нові і нові таланти і цього року теж сталося таке свято, тому дорогі друзі, я вас вітає з таким святом, я вам бажаю щастя, здоров»я і  я дуже щасливий, що є стежка до Чендеєвого саду.

У номінації «Чендеєзнавство» вдруге поспіль перемогла літературознавиця Роксолана Жаркова зі Львова, а в номінації «Мала проза» гран-прі здобула професорка Прикарпатського Національного Університету Ім. В.Стефаника Ольга Деркачова з Івано-Франківська за оповідання «Вода».

Ольга ДЕРКАЧОВА

переможниця фестивалю «Чендей-фест-2020»

Оповідання про любов і біль, які йдуть поряд, про те, що з тобою трапляється тоді, коли ти не можеш пробачити і відпустити, про те, що з тобою трапляється тоді, коли ти занадто захоплюєшся своєю самотністю, ну і ще про багато інших речей і я дякую, дякую щиро за таку високу оцінку.

До участі у конкурсі допускалися лише неопубліковані твори, а журі на момент обрання переможців не знало прізвищ учасників. Це головні вимоги конкурсу ім. Івана Чендея. А цьогорічний фестиваль, в рамках якого відбулося нагородження лауреатів літературного конкурсу має особливу присвяту. 4 вересня 1965 року відбувся перший показ шедевра світового кіно «Тіні забутих предків». Сценарій до нього написав лауреат Шевченківської премії, закарпатський літературний класик Іван Чендей.