Подробиці

Верховна Рада підтримала у другому читанні та вцілому головний фінансовий документ держави на 2019-ий рік. Тож, одне із найважливіших питань, яке виносилося на розгляд чергової сесії Закарпатської обласної ради, — бюджетне.

Перед прийняттям у документ були внесені правки, які узгоджувалися у комісіях впродовж кількох тижнів. 59-ма (пятдесят девятьма голосами за обласні депутати прийняли бюджет Закарпаття на 2019-ий рік.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської облради

Зведений бюджет – 6,7 млрд грн. Це мало, тому що тільки 3 млрд нам потрібно на відбудову доріг у Закарпатській області. Але це тільки дороги, нам треба розвивати бізнес, співфінансувати програми розвитку та розбудови сільського господарства. На Закарпатті нам треба розвивати туризм і цю інфраструктуру підіймати. У цьому бюджеті буде записано, що використання коштів, які виділені на програми із облбюджету, будуть використовуватися за погодженнями двох профільних комісій – бюджетної та інфраструктурної.

Окрім того, на сесії винесли пропозицію оголосити 2019-ий роком розвитку  інфраструктури у сфері туризму. Відтак депутати майже одноголосно схвалили Звіт голови  облради  та блочним голосуванням підтримали  нові програми на рік прийдешній,  внесли зміни до діючих. Жваво обговорювали ситуацію в області щодо процедури розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією та ухвалили рішення скерувати відповідне звернення до уряду.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської облради

Звернення щодо того, аби все таки цей процес не завершувати, привести усе до нормальної ситуації, до того, аби розмитнення автомобіля не перевищувало від 10 до 20% від вартості автомобіля.

До кінця року Міжнародний аеропорт «Ужгород» пройде експертизу світлосигнальної системи на відповідність сертифікаційним вимогам Державіаслужби України. Обласні депутати підтримали звернення до Міністерства інфраструктури щодо безоплатної передачі з балансу міжнародного аеропорту «Бориспіль» на баланс ужгородського летовища необхідного рухомого майна. Йдеться про легкові, вантажопасажирські, спеціальні аеродромно-прибиральні автомобілі, перонні автобуси, трапи тощо. Ця техніка забезпечить функціональність та комфортабельність аеропорту для пасажирів та обслуговування повітряних суден.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської облради

Аеропорт пройшов сертифікацію. Зараз на комісії словацько-українській, яка тривала на початку місяця в Ужгороді, був розроблений проект договору міжурядовий, міжурядової угоди, для того, щоб надати дозвіл зальоту літакам на аеропорт «Ужгород», на територію Словаччини. Ми чекаємо у найближчому часі підписання цієї угоди, відновлення повного функціонування ужгородського летовища. Міжнародні експерти дали на це добро, зараз чекаємо на врегулювання бюрократичних нюансів.  

Наступне засідання Закарпатської обласної ради відбудеться уже на початку 2019-го року.