Подробиці

Свою 3-денну місію допомоги розпочали волонтери Закарпатського осередку БУР — «Будуємо Україну разом». Цього разу вони завітали в інклюзивну кондитерську-школу «Золоті серця Закарпаття». «Не диктувати іншим, що треба змінити, а допомогти втілити». — одне з найголовніших завдань волонтерів.

Павло ПРИЖЕГОДСЬКИЙ

Координатор Закарпатського осередку БУР

Цей проект називається «бурчик». Це міні-версія великого БУР-табору. Наша основна місія, як осередку, підсилювати ініціативи. Основна наша місія – це допомогти ініціативі, яка вже є тут. Підсилити цю інціативу.

А ініціатива таки назріла. Пані Олена вже декілька тижнів думала як втілити в реальність свої плани, а саме: оновити та покращити інклюзивну кондитерську-школу.  Каже, зірки зійшлись, коли вона познайомилася із волонтерами БУР.

Олена ЛОГВІНЕНКО

Керівниця інклюзивної кондитерської школи «Золоті серця Закарпаття»

В нас виникла ідея трохи покращити дизайн та атмосферу нашого кафе. І прийшла ідея створити красиві полотна в стилі поп-арт. Проект більше соціальний, не комерційний.  Нам потрібні були двері між кухнею та кондитерським залом. І от сьогодні перший день цього 3-денного забігу в ремонті і арт-терапії.

Ремонтними роботами волонтери почали займатися ще від ранку. Це Володимир, координатор технічного відділу закарпатського осередку БУР. Тут, разом із іншими небайдужими, він облаштовує інклюзивну кондитерську школу.

Володимир ПОПОВИЧ

Координатор технічного відділу закарпатського осередку БУР

Сьогодні ми будемо ставити міжкімнатні двері, в коридорі, що позаду мене. Це будуть двері між кухнею та основним залом. Вони будуть барними, тобто, відкриватись вперед і назад. Ми зараз переносимо включателі: одинарний та двойний. Ставимо по різні боки стіни. Тому що так буде комфортніше. Потім будемо готувати перегородку над дверима. Двері будуть на всю ширину цього пройому. Сподіваюсь, в нас все вийде.

Володимир планує знизу дверей поставити невеликий поріг – для того, щоб можна було відкривати двері ногами. Каже – це для власного комфорту.

Під час бурчику дбають не лише про комфорт працівників та учнів школи, а й про відвідувачів кондитерської. Для цього до проекту залучили й творчі таланти.

Павло ПРИЖЕГОДСЬКИЙ

Координатор Закарпатського осередку БУР

Наша волонтерка, художниця Аліна, підготувала полотно. Розмалювала їх різними кольорами. Зараз  учні залишають сліди своїх рук, щоб це потім залишилось на пам’ять. Ми потім повісимо це тут на стінах. Загалом за 3 дні буде декілька таких полотен різних стилів.

Творити разом простіше та цікавіше. Волонтери кажуть: тут варто говорити не про роботу, тут більше про спілкування. Тому й комунікують з учнями інклюзивної кондитерської школи із задоволенням.

Наталія ЛЮКЛЯН

волонтерка

Сьогодні ми малювали картину. Ми з подругою намалювали контури в абстракції. І потім ми разом з учнями  мали розмалювати ці контори різними фарбами. Ми розкидали фарби по столі і кожен брав ту, яка йому подобалась. Дуже цікава вийшла картина, все-таки.

І хоча допомога волонтерів для інклюзивної кондитерської є важливою та потрібною, але коштів на перевтілення школи не вистачає. Пані Олена чекає на допомогу з міського та обласного бюджету. Каже: подавала заявки на різноманітні гранти.

Олена ЛОГВІНЕНКО

Керівниця інклюзивної кондитерської школи «Золоті серця Закарпаття»

Щоб нам цю 2-поверхову будівлю навповнити тими меблями та тою необхідною технікою, щоб молодь з ментальними порушеннями могла повноцінно тут знаходитись і вчитись, не тільки кондитерській справі, а й повністю соціалізуватись. Тут буде наполовину соціальний центр. Ми б хотіли залучити ще таких же дітей, молодь з ментальними вадами. Нас зараз 8, ми думаємо, що 15-18 людей ми зможемо навчати і працевлаштовувати.

Написати заяву та заповнити анкету. Ось все, що потрібно для того, аби волонтери Закарпатського осередку БУР прийшли на порятунок.  Допомогти тим, хто допомагає іншим – одне з найголовніших завдань небайдужих.