Подробиці

Свалява стала черговим закарпатським райцентром, де відкрили пам’ятник воїнам АТО. На його спорудження витратили майже чверть мільйона гривень і збирали гроші з різних джерел. Частину виділила Свалявська міська рада, частину область, частину копійка до копійки пожертвували  люди.

Роман ТРУБІН

учасник бойових дій

 Дуже задоволені, не то що задоволені, і дуже подяка скульптору, подяка усім людям, хто долучився, багато хто допомагав, чим могли і це дуже радує, дуже тішить, що нарешті ми його встановили і  взагалі емоції просто переповнюють.

 На відкриття пам’ятника атовцям зібралися побратими з усієї області. Незважаючи на мороз, загартовані і об’єднані війною, вони раді зустрічі, бо в реальності моментів для подібних спільних позитивних акцій зовсім не багато.

 Михайло ШАТУРА

учасник бойових дій

тому от всі сьогодні, хто зміг зібрались тут, щоб підтримати ці урочисті заходи, побачити один одного, побачити побратимів, яких уже доволі давно не бачили.

Роман ТРУБІН

учасник бойових дій

 Звісно, що свято, тому що ми військові і хто був мобілізовані і військові взагалі, це свято зараз на даний час це дуже актуальне і нас тішить тому що люди дякують, люди радуються, що є захисники України і це дуже для нас приємно.

І хоча пам»ятник символізує героїчну славу загиблим, скульптору Павлу Дулішковичу вдалося в двох образах передати усю історію трансформації українського захисника. І того, що на небі, і того, що вижив в пеклі війни. Поклонитися пам»яті і потиснути руки живим прийшли місцеві мешканці.

 Тетяна ГРАБАР

мешканка  м. Свалява

Не просто, я вчора проходила і кажу, Боже, памятник буде в Сваляві, можна сфотографувати? Нє, завтра буде відкриття, коли, я не знала, як я не могла не пр ийти, я мусила,  така подія в Сваляві, це історична подія і такі гарні виступи і як мені сподобалося,без паперу, і як мені сподобалося, що військові говорять Слава Україні – Героям Слава, а ті, що живуть за рахунок  того народу не відповідають — Героям Слава, оце біль і треба більше таких подій влаштовувати.

Відтепер Свалява отримала ще одне освячене місце для збереження пам»яті. Щоб кожен, хто пройде повз згадав, якою ціною дається незалежність і мирне небо.