Подробиці

Вже традиційно до Всеукраїнського дня художника в Ужгороді відкрили виставку закарпатських митців «Осінь-2020». Та цього року вона є незвичною, адже відбуватиметься одразу в двох галереях.

Борис КУЗЬМА

митець-графік, народний художник України

Вона проходить у двох місцях. Оскільки за браком виставочних майданчиків, ми проводимо її в галереї «Ужгород», а також в музеї Бокшая та Ерделі. Тут представлений живопис і скульптура, в а в галереї «Ужгород» представлена графіка й декоративно-прикладне мистецтво. Беруть участь у виставці понад 130 учасників. Я вам скажу, що це дуже серйозний колектив художників, які працюють в різних техніках, які працюють в різних жанрах, кожен старається бути оригінальним

Мистецтво Закарпаття завжди було різноманітним. В ньому представлені як початківці, так і професіонали своєї справи. І всі вони заслуговують на певне визнання. Тому вже традиційно виставка є стартовою точкою для того, щоб висунути лауреатів на премію Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі. У відборі робіт цього року відбулися певні новації. Адже представлені роботи не лише членів Національної спілки художників, а й студентів та художників-аматорів. Тому виставка вийшла різноплановою.

Борис КУЗЬМА

митець-графік, народний художник України

Можливо є роботи слабші, можливо є роботи, які викличуть деякий подив, але це є стан мистецтва на сьогоднішній день.  

Закарпаття багате на творчих людей. Цікаво й те, що мистецьку палітру Закарпаття представляють 7 народних художників, 24 заслужені художники України та 2 лауреати Шевченківської премії.

Борис КУЗЬМА

митець-графік, народний художник України

Я вам скажу, буваючи на виставках в Києві, Закарпаття завжди відрізняється від всіх художників України тим, що вони різнопланові. Таких як закарпатців різних немає.