Подробиці

Ужгородський художник Артур Тиводар презентував в обласному музеї народної архітектури та побуту експозицію «Яблучний Спас«. Назву дала однойменна робота одна з тих, які митець присвятив пам’яті дітей, котрі загинули на сході України. Крім картин проекту «Яблучний Спас«, представлено також експонати виставки «Аркан XXI« та роботи з добірки, створеної на честь перших святих Київської Русі Бориса та Гліба. Всі ці твори, виконані за останні три роки, вже виставлялись у кількох областях, однак в Ужгороді більшість із них експоновано вперше. Глядачі можуть побачити і канонічний іконопис темперою на дошці, і творчу візитівку автора роботи з натуральної шкіри. Цей матеріал для митця чи не найулюбленіший.

Артур ТИВОДАР

художник

Він просто попав в руки, я його відчув у певний час дуже давно і я почав із ним працювати, тому що я робив раніше живопис – сюрреалізм, різні речі якісь пробував, і я просто себе вирівняв більш у якомусь такому класичному стилі. Власне зі шкірою можна було подавати і сучасне мистецтво – як от «Біля печей Вавилона«, робота «Пси« з нею можна дуже багато експериментувати в сучасному, тобто, в мене є, власне, проекти, які чисто ось такого плану, сучасні. Просто сподобався матеріал, знайшов до нього технічний підхід і все.

Представив художник і живописні пейзажі, на яких зображені його улюблені гірські куточки Закарпаття. Ці роботи також знайшли своїх прихильників.

Наталія ПІЦУР

музикознавець, приятелька митця

Живописні його полотна, справді, якщо відстежувати роками, вони надзвичайно міняються. Цьогорічна, ця пастельна, ніжна тональність, така ніжно-голуба – вона вражає нас якоюсь світлістю, якоюсь надією, мабуть, на те, що, мені здається, що ми, творчі люди, сподіваємося. Що все таки в світі добро переможе і час зміниться на краще. Тому що живемо ми в передчутті, але справді складний час…

Хотілося б, щоби ці роботи надихнули кожного з нас і дали можливість відчути, що, справді, світ надзвичайно гарний, що ми живемо в дуже гарному краї, що Карпати, які ми всі любимо, бо ми і познайомилися з Артуром так само в горах, що Карпати, які ми любимо своєю вічністю, своєю красою вселяють у нас надію на те, що ми маємо ту силу, силу від природи Карпат, і можемо її віддати нашим дітям, нашому майбутньому і сподіваємося, що так воно буде, і в нашій Україні так само.

Оглянути виставку охочі зможуть до 5 травня.