Подробиці

Поліцейські, рятувальники, студенти, громадські організації,  донори «зі стажем» та початківці долучилися до тижневика здачі крові в Ужгороді. Цю акцію вже традиційно організовують до Дня донора в станції переливання крові. саме подібні тижневики і привертають увагу та допомагають поповнити запаси.

Василь АНДРАШКО

Донор

«Обласна станція переливання крові підняла клич в газетах і радіо, о в них нема запасів і на їх заклик я відгукнувся. Раніше вони до нас на завод приходили, а в цьому році в зв’язку з коронавірусом не змогли приїхати, тому я по перше до них прийшов, а по-друге тому, що вони кликали.»

Серед  охочих – більшість здають кров вже не вперше. Кажуть, донорство , як позитивна залежність.

Леся ЛОЙКО

донор

«Є люди, що потребують, є що життя залежить від того чи наявна кров, в якигось ургентних випадках. Тому , звичайно добре і благородно. В мене, до речі, є родич, який почесний донор України. І він каже, що почувається набагто краще, якимось таким оновленим, після того як здав кров.»

В Закарпатській станції переливання крові потребують донорів постійно. Та на час пандемії запасів геть обмаль, каже працівниця закладу. Зараз мобільна група виїжджати на забір по області не може, через карантин. Та й люди бояться в медзакладах заразитися вірусом. На станції запевняють, всіх санітарних норм дотримуються, працюють тільки з одноразовими наборами, які відкривають в присутності донора.

Марія ФАНТИЧ

Завідувачка відділенням комплектування донорських кадрів

«У нас і розмітки тут є, такі щоб дистанцію дотримувались. Тому чоловік 10 може перебувати тут одночасно. Ми не багаті зараз на донорів і на компоненти крові. мінімальні запаси у нас є, але ми вимушені працювати напружено.»

Закарпатська станція переливання крові на сьогодні єдина в області. І обслуговує вона з десяток медзакладів. Для безперебійного забезпечення кров’ю та компонентами потрібно, аби щодня на кровоздачі було щонайменше 50 людей. Зараз  їх, навіть під час тижневика, не більше 35. Нагадаємо, здати кров може кожен повнолітній, вага якого більша за 50 кілограмів. Важлива умова щоб донор не мав хронічних, соматичних та кардіозахворювань.