Подробиці

В Ужгороді, в Закарпатському художньому музеї імені Й.Бокшая,  з нагоди 75-річчя заслужений академічний Закарпатський народний хор презентував книгу про історію колективу та аудіоальбом «Любім своє».

Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК

диригентка та художня керівниця хору

Розумієте, Закарпатський народний хор завжди був є і буде тим, який об’єднує всіх. І ми щиро дякуємо департаменту культури Закарпатської ОДА за сприяння у виданні такого прекрасного та унікального видання.

Презентація книги та аудіоальбому була відкрита в’язанкою закарпатських народних пісень в обробці Михайла Кричка. Як наголошує диригентка та художня керівниця хору Наталія Петій-Потапчук, робота над виданням тривала понад рік. Жінка наголошує, що хор – це та ланка, яка об’єднує митців різних поколінь, мистецьку еліту краю. Тому й вміщено в книзі багато історії, а саме: історична довідка про колектив та його репертуар, зокрема від 1945 року, архівні фото, тексти пісень та ноти, багато матеріалу видано вперше. Окрему подяку п. Наталія висловлює рецензентам збірки.

Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК

диригентка та художня керівниця хору

Віктор Федорович Теличко, голова Закарпатської обласної організації Спілки композиторів і Василь Михайлович Гайдук, заслужений діяч мистецтв України – вони є рецензентами нашої книги. Тож ми дякуємо Вам за величезну роботу. Їхні твори теж є в цій збірці.

Окрім презентації книги, яка вийшла тиражем 300 примірників, на творчому заході відбулась презентація аудіоальбому – «Любім своє».  Як наголошує Наталія Петій-Потапчук перше, на що потрібно звернути увагу взявши диск в руки – це обкладинка, адже на ній зображено елемент роботи першого художника закарпатського народного хору — Федора Манайла — «Обороги». Аудіоальбом містить 22 записи.

Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК

диригентка та художня керівниця хору

Цей диск об’єднує роботи та твори великих форм, тут є хорові сцени. Ми не можемо їх зараз показати тут, ви розумієте. Тут є закарпатське весілля Рахівське – «Шовкова косиця». Тут є народні гуляння Міжгірщини, тут є Воловеччина, тут є Березнянщина, є Ужгородщина, Мукачівський район, Іршавський – різні регіони Закарпаття представлені у фольклорному плані – «Любім своє».

На презентації звучали народні закарпатські пісні, а  також виступили солісти хору – народний артист України Петро Матій та заслужена артистка України Яна Садварій. Наприкінці творчої зустрічі Закарпатський народний хор колядою привітав усіх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами.