Подробиці

Резонанс, який розгорнувся довкола будівництва курорту «Свидовець», дійшов до суду: 14 листопада відбулося перше засідання за позовом місцевих мешканців.

Софія ШУТЯК, адвокат МБО «Екологія Право Людина»

«Це не єдиний судовий процес, який буде в рамках захисту цієї території від забудови. Було визначено обєм досліджень, свідків, яких буде допитано, а також призначено слухання справи по суті, яке відбудеться 4 грудня.»

Нагадаємо: на території Рахівського та Тячівського районів планується звести курортний комплекс, який, згідно заяви Геннадія Москаля, має стати найбільшим в Україні. Разом з тим, кажуть активісти, для будівництва 60-ти готельних споруд, 120 закладів харчування, іншої інфраструктури та більш як 200-т кілометрів лижних трас необхідно вирубати 14 гектарів лісу. Однак де саме – достеменно невідомо, бо детальний план території не оприлюднено і досі.

Оксана СТАНКЕВИЧ-ВОЛОСЯНЧУК, представник ГО «Екосфера»

«Це дуже великі ризики. Хто що отримає? Хтось може отримати золотий дощ, а хтось  може отримати серйозні проблеми, зокрема із водою, і взагалі втрата можливості випасати овець, втрата можливості отримувати прибуток від ведення традиційного господарства, втрата туриста, який приходить саме для сільського туризму, для еко\логічного туризму. Це люди мають розуміти, знати, і всі ці виклики повинні бути на поверхні.»

Ґрунтовний аналіз імовірної шкоди для екосистеми, зі слів невдоволених закарпатців, проведено не було. Під сумнівом і процедура та результати громадських слухань.

Софія ШУТЯК, адвокат МБО «Екологія Право Людина»

 «Як можна говорити про забудову земельної ділянки, особливо високо в горах, якщо ніхто не оцінив наслідків, як воно буде впливати… Громадськість теж ввели в оману фактично, тим, що ніби якісь громадські обговорення були, за шось люди голосували, за що – незрозуміло.»

Наразі завдяки зверненню до Комітету з виконання Карпатської конвенції активістам вдалося домогтися внесення питання «Свидовця» до протоколу засідання, що в жовтні відбулося в Угорщині. Ряд документів направлено і до керівництва України.

Надія ШУВЧЕНКО, представник ГО «Зелене досьє»

«Проблема цього будівництва не є лише українською. Вона носить і характер транскордонного співробітництва в аспектах природного різноманіття, водних ресурсів, клімату і ландшафту. »

Софія ШУТЯК, адвокат МБО «Екологія Право Людина»

«Залучена дуже сильно міжнародна громадськість, вже підготовано і подано багато звернень на імя Президента України, кабінету міністрів, Міністерства екології та природних ресурсів. »

Закарпатців активісти закликають скористатися своїм правом вимагати у голови облдержадміністрації оприлюднення детального плану території. І, звісно, підтримати позивачів на засіданні, яке відбудеться 4 грудня в приміщенні  Закарпатського окружного адміністративного суду.