Подробиці

Питання кількості районів не у компетенції облдержадміністрації, — зазначає очільник Закарпатської ОДА, Олексій Петров. Це вирішують на державному рівні.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов  на засіданні Кабміну 12 червня назвав 5 потенційних районів на Закарпатті: Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Берегівський і Тячівський.

Олексій ЧЕРНИШОВ,  міністр розвитку громад та територій України

Очільник Закарпатської ОДА Олексій Петров взяв участь у засіданні. І озвучив позицію області: залишити 6 районів, включаючи Рахівський. Який Кабмін не додав до переліку через певні особливості з точки зору географії і рельєфу. Але наявність високогірних хребтів та відсутність залізничної колії і стали підставою для включення району до переліку.  

Олексій ПЕТРОВ, голова Закарпатської ОДА

В Україні така ж практика запроваджена в деяких районах. Де є райони, які не відповідають одному критерії з методики розрахунку – це кількість населення. Менше, ніж 150 тис. Але географічно наявність високогірних хребтів, відсутність залізничної колії. Яка обєднує два райони якраз стали підставою для формування нашого бачення.

На слуху зараз також об’єднання Берегівського і Виноградівського районів. Яке також викликало чимало дискусій у суспільстві.

Олексій ПЕТРОВ, голова Закарпатської ОДА

Окремою увагою охоплено зараз саме створення саме Берегівського району, який створений за рахунок збільшення Берегівського і Виноградівського з районним центром у місті Берегово. Усі методики, якими керується в першу чергу Міністерство регіонального розвитку, враховані. Це і населення більше 150 тисяч. І районний центр більше 20 тис. І наявність районного центру близько до кордонів України. Це і можливість створення точки входу економічного розвитку.

Немає ніяких угорських питань. На території Берегівського району проживають українці. Не менші патріоти. Ніж в центральній частині. Ані по національному принципу, ані по етнічному фактору такі рішення не приймаються.

І остаточне слово за депутатами Верховної Ради, які на найближчій сесії розглянуть це питання з урахуванням усіх «за» і «проти».