Подробиці

45 км шляху до туристичних родзинок Закарпаття — завершено ремонт найвисокогірнішої дороги державного значення – Т-07-18 Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я. Йде вона вздовж Боржавського хребта, проходить через Воловецький та Подобовецький перевали. Роботи виконував підрядник «Онур Конструкціон Інтернешнл», загальний кошторис – 669 млн гривень.

Олександр КУБРАКОВ, керівник Державного агентства «Укравтодор»

Всі шари асфальтобетону уже покладені, зроблена розмітка, завершується встановлення бар’єрного огородження, встановлюються знаки, загалом дорога є — вона повністю завершена. Звичайно, основна дорога в цьому році у нас була М09, ділянка від Мукачева у напрямку Івано-Франківська, вона уже вся майже зроблена, залишилося погодити останні ділянки. В загальному план для Закарпаття був 370 км доріг, 310 км уже у вирівнюючому шарі, 270 км уже повністю завершені. До кінця року більше 300 км зробимо. Це, до речі, найкращий і найбільший результат в цьому році серед областей.

І дійсно, Закарпаття у 2020-му разом із Луганщиною — лідери за кількістю оновлених доріг. Ще один важливий інфраструктурний об’єкт області — саме цей високогірний шлях. Найвища відмітка — понад 732,38 м над рівнем моря, найнижча – 430,03 м. Дорога має десятки штучних споруд — мостів, труб та підпірних стін, а також складну конфігурацію — велику кількість кривих на кілометр.

Олексій ПЕТРОВ, голова Закарпатської ОДА

Достатньо знаковий для нас об’єкт — це Воловецький перевал, який довго проектували і в цьому році виділили кошти нарешті із Державного фонду і спромоглися його до кінця бюджетного року закрити. Нам залишилися дві дороги. Ідеться про 30 млн плюс експлуатація на зимовий період. Тобто, зараз здаємо в експлуатацію 67 км саме місцевих доріг загального користування. Обов’язково включимо М06, бо вона уже залатана і перелатана. А вона також стратегічна Київ-Чоп. Всі ті дороги, які з’єднують нас із суміжними областями, ми маємо закінчити.

На маршруті оновлено 15 малих та 4 середніх мостів. Шлях веде до туристичних родзинок Закарпаття — Синевирського озера та Букових пралісів, які віднесені до спадщини ЮНЕСКО.

Борис ВОЛОВИК, голова Служби автомобільних доріг у Закарпатській області

Від Міжгір’я ми пішли на Долину Хуст. На наступний рік за планом ця дорога закінчується. Великий план на наступник рік — це Велика Добронь-Яноші, Берегово-Вилок, маємо два проектних моста: це Тересва та Вишково. Великий прорив — це відкриття Буштинського моста. І вважаю цей прорив, який маємо цього року на Закарпатті, класним, і якщо ми втримаємо цей темп, зможемо відновити дороги міжнародного значення, аби був вільний проїзд, наприклад, до Ясіня.

Бар’єрне огородження влаштоване відповідно до європейських стандартів — світлоповертаючі елементи вмонтовані у деталі конструкцій, відновлена організація дорожнього руху із заміною усіх дорожніх знаків.