Подробиці

Вперше в сучасній історії в Україні відзначають День пам’яті за усіма загиблими за 5 років війни на Сході держави. Цю дату озвучив президент Володимир Зеленський 24 серпня підчас офіційного святкування Дня Незалежності. Сьогодні на державних установах приспущені прапори, з ефірів теле- та радіоканалів зняті розважальні програми, а до пам’ятників Героям влада і прості громадяни несуть квіти і запалюють свічки. Варто нагадати, що саме останні серпневі дні 5 років тому стали найкривавішими в боях за Іловайськ. Там, у так званому «зеленому коридорі» як у тирі, російські регулярні війська розстріляли колони українських військ та добровольчого батальйону Донбас. Там за кілька днів загинуло майже 300 захисників. Багато було поранено, багато потрапили у полон. Серед них і нинішній голова спілки учасників бойових дій «Об’єднані війною»  Микола Марчишак.

Микола МАРЧИШАК

голова спілки учасників бойових дій «Обєднані війною»  

Уже в такий час 5 років назад, то якраз 29-те нас уже перевезли до бандформування ДНР росіяни перевезли.. ну, я потрапив полон до росіян, вони цього не приховували, є багато відео, звичайно  я був 3 батальйон тактичної групи 51 механізованої бригади окремої то, батальйон тактичної групи десь біля 200 чоловік, це практично всі хлопці, яких я знав. Ну зараз це уже згадується це так, наче це ніби не зі мною це було, я часто пригадую, бо часто спілкуюсь з побратимами на цю тему і часто відвідую різні заходи патріотичного виховання, де діти там, студенти розпитують, але уже деколи розповідаю, але таке враження, наче якась просто історія про когось іншого.

В Ужгороді на пагорбі Слави влада області поклала квіти до монументу Героям війни та на могили усіх сучасних захисників, що поховані на кальварії. Без лишнього пафосу та зайвих слів. Поклонитися пам’яті загиблих прийшли ветерани, діючі віськовослужбовці та родини.

Микола МАРЧИШАК

голова спілки учасників бойових дій «Обєднані війною»  

Це необхідно було зробити ще з 2015 року, як мінімум, але , ну Слава Богу, що так, краще пізно, ніж ніколи. Обрали 29, ну, тому що у цей день загинуло найбільша кількість захисників батьківщини, саме в цей день. Були пропозиції зробити це в день, коли початок навчального сезону, але декілька було пропозицій, але прийняли 29, в принципі, на мою думку –добре.