Подробиці

Скласти присягу на вірність українському народові. В урочистій атмосфері у дворику Ужгородського замку 15 новобранців Управління ДСНС у Закарпатській області розпочинають свій шлях рятувальників. На заході присутні також і гості із Чеської республіки. Вони завітали до Закарпаття у рамках широкого візиту та кампанії, які присвячені 100-річчю утворення Чехословацької республіки. Привезли також і комплекти пожежного спорядження, спецобладнання для пошуківців та рятувальників.

Володимир ЦІЦЕЙ

перший заступник начальника Управління ДСНС у Закарпатській області

Це перший крок їх у професійне життя. На урочистості до нас завітали гості із краю Височіна Чеської республіки, привезли для наших рятувальників у подарунок пожежне спорядження.  З Височіною у нас тісна співпраця, яка триває багато років. У нас наразі є невеликий некомплект, близько 100 чоловік по гарнізону, усього особового складу  є 1400 осіб, а лише 100 некомплект. Чекаємо на молоде поповнення. Звичайно, ми відкриті, є певні вимоги до фізичної форми та психологічної підготовки. Але ми готові на співпрацю, заходьте: вул. Болгарська, 2 у м. Ужгороді.

Богдан Цяпець – родом із Хуста. Протягом трьох місяців проходив навчання у центрі ДСНС, аби у майбутньому стати рятувальником. Хлопець розуміє усю відповідальність обраної роботи та готовий до нових викликів.

Богдан ЦЯПЕЦЬ

новобранець Управління ДСНС у Закарпатській області

Я вчився 11 класів, а потім служив у армії. Після служби, пішов до рятувальників. Ще не знаю, чого очікувати від цієї професії, це дуже відповідально. Ти відповідаєш за життя людей, першу медичну допомогу можеш надавати, і все таке.

Усі 15-ть новобранців зачитали урочисті присяги на вірність українському народу та отримали вітання від рятувальників та гостей. Присутній на заході надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула підкреслив: співпраця із українцями для чехів є важливою та пріоритетною.

Радек МАТУЛА

надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні

Ті зміни, які в останні 4 роки відбуваються в Україні, — це значний крок уперед, це більше, ніж було за попередні 20 років незалежності. Для Чеської республіки Україна – важливий партнер, і багаторічна співпраця краю Височіна із Закарпатською областю – найкраще тому підтвердження. А робота рятувальників важлива у кожному населеному пункті, від неї залежить і людське життя. Тож, ми раді допомагати Україні та її людям і у цій галузі.

Опісля складання присяги, новобранців буде розподілено у пожежні рятувальні пункти Закарпаття. Уже за кілька днів вони приступлять до виконання своєї надважливої роботи.