Подробиці

Екскурсію берегами Ужа організували для закарпатських школярів представники громадської організації «Екосфера». Крушина ламка, верба, тополя, глід, ожина, бузина і низка інших рослин. Усі вони компактно тут розташувалися.

Катерина СТАНКЕВИЧ-КОВАЛЬ, виконавча директорка ГО «Екосфера»

Ми покажемо, як ростуть рослини на заплавній частині ріки. Всю ярусність, які рослини, дерева, кущі рослинний, травяний покрив представляє власне цю ярусність рослинності на заплаві.

Занурилися і в історію. Ще 100 років тому на цих місцях не було штучних дамб і будівель поруч, — розповідає Катерина Станкевич-Коваль. Натомість – болотиста територія, де вирощували овочі. Адже саме на заплавах ґрунти – поживні і родючі.

Катерина СТАНКЕВИЧ-КОВАЛЬ, виконавча директорка ГО «Екосфера»

Ми спочатку будемо рухатися в бік парку. Недалеко. Там, де починається нескошена трава. Там, де берег неокультурений. І ми можемо побачити всю цю ярусність.

Річка має ще іншу територію, яка знаходиться поза містом. І там є свій рослинний і тваринний світ, який важливо зберігати. І він дуже важливий для ріки, її здоровя і на те, якою вона потім тут буде текти.

На екскурсію берегами Ужа прийшли школярі віком від 8 до 14 років. Третьокласниця Ірина любить доглядати за рослинами: садити, поливати і підрізати. Каже: підготувалася серйозно — у рюкзаку блокнот, аби все записати.

Ірина МЕШКО, школярка

Мені сьогодні дуже цікаво почути про різні рослини, яких вони кольорів. Я взяла блокнот, щоб все записати. Можу навіть показати. Я його сама зробила із одного листка паперу. От!

Школярі фотографували пейзажі біля Ужа і стали учасниками конкурсу на краще фото річки.

Євген ТЕГЗА, школяр

Від цієї екскурсії я очікую навчитися пейзажні фотографії, дізнатись щось нове про річку Уж.

Назар ВОЛОСЯНЧУК, школяр

Я прийшов послухати, що будуть розповідати про річку і пофоткати.

Береги Ужа багаті і на лікарські рослини, — кажуть організатори екскурсії. Часто тут можна зустріти подорожник, деревій, звіробій, мати-й-мачуху, дикий горох тощо.

Екскурсію закінчили бесідою про актуальні зараз паводки, які відбуваються на Закарпатті та сусідній Франківщині. Як їх уникнути і яких заходів варто вживати.