Подробиці

Роман Кремінь уже з десяток років возить пасажирів в Італію. Вперше його авто відправляють на сканерну перевірку.

Роман КРЕМІНЬ, водій

Ми їдемо в Італію. Веземо людей. Хто до праці, хто куди.

Перший раз заїжджаю на сканер.

Сканери для перевірки вантажних авто працюють у тестовому режимі на двох закарпатських пунктах пропуску – «Ужгород» і «Тиса».

Сергій АНДРОНЕНКОВ, начальник управління технічних засобів митного контролю Закарпатської митниці Держмитслужби

Станом на сьогодні вони введені в експлуатацію. На ці сканери готові всі дозвільні документи санітарного та радіаційного захисту України. Це треба для того, щоб не нанести шкоди навколишньому середовищу, громадянам, які перетинають кордон та обслуговуючому персоналу, який обслуговує цей сканер.

Процедура проста: автомобіль заїжджає в спеціально обладнане приміщення, де і відбувається сканування транспортного засобу в кількох проекціях. Усю інформацію про вантаж автоматично надсилають до центрального апарату Держмитслужби в електронному вигляді.

Вадим ПАНИЩЕВ, заступник начальника управління технічних засобів митного контролю Закарпатської митниці Держмитслужби

Цей сканер призначений в першу чергу для виявлення прихованих предметів. В порожнинах транспортного засобу і ще десь. Особисті речі оглядаються або інспектором, або на маленькому сканері.

Усе, що бачить сканер – автоматично зберігається в архіві митниці. Скоротився також час перевірки вантажівок.  Якщо раніше займав в середньому годину. То зараз – 10-15 хвилин. Поки що сканер на закарпатських КПП тільки тестують, та уже через місяць він працюватиме у штатному режимі.