Подробиці

Ось ці кадри із українським прапором на п’єдесталі пошани місяць тому облетіли світ. 17-річний ужгородець Василь Гумен став Чемпіоном світу серед кадетів із фехтування на шаблях. Змагання тривали у польському місті Торунь.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Досить пощастило мені із першим етапом – це у пульці. Я жодного матчу не програв. Усі бої виграв і у сітці прожеребкувався першим. За 64 йшов бразилець, я його переміг 15:10, потім поляка здолав з таким же рахунком. Трошки складнощі виникли із узбекистанцем, йому дали червону карточку. Після нього уже легше все пішло, це був переломний момент, а для все склалося класно!

У складі національної збірної України Василь відібрався на головні світові змагання у двох вікових групах – серед кадетів та юніорів. І хоч із старшими хлопцями вдалося потрапити до основної сітки турніру, зупинився за кілька кроків до медалей. А от у своєму віці – став найкращим у світі. Втім, чемпіонського відчуття одразу не було. Секретом же свого успіху називає уміння боротися до кінця.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Думаю, мій секрет успіху у працьовитості. Я ніколи не був самовпевненим, просто багато тренувався, просто фехтував. Перший тиждень я взагалі не розумів, що відбулося. Прокидався, протирав очі – і не розумів. А згодом прийшло усвідомлення! Так от «Чемпіон світу? Класно!».

Василь Гумен до спортивного залу «Динамо» в Ужгороді потрапив у 8-річному віці. Тут і тренувався до 7 класу школи, а згодом талановитого хлопця помітили столичні тренери. І уже 5 років Василь навчається та тренується у олімпійському коледжі в Києві. Втім, продовжує виступати за Закарпаття. У сім’ї Гумен —  троє братів: Василь, Павло та Микола. І усі троє фехтують на різних видах зброї.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Це більше заслуга батьків. Я пам’ятаю, як з братом фехтував на шпазі, а зустрічатися із ним на доріжці мені не подобалося. Тоді батьки вирішили віддати мене на шаблю, Паша – на рапірі, а молодший, поки що, залишається на шпазі. У шаблі мені подобається те, що усе набагато швидше. У шпазі ж це все довше відбувається. Та загалом, складнощі є в обох видах зброї. По-своєму кожне.

Першим тренером Василя в Ужгороді є Сергій Горецький. А величезний вклад у становлення шабліста вніс Гарнік Давидян – Заслужений тренер України та старший тренер національної шабельної збірної.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Тренер Гарнік Давидян постійно говорить, що фехтування – це швидкі шахи, ти маєш думати на кілька кроків уперед. На тренуваннях ти відточуєш майстерність, працюєш перед дзеркалом. А на змаганнях, навіть не знаю як пояснити? Все виходить. Як-то кажуть: тяжко на тренуваннях – легко у бою.

За свої 17-ть Василь Гумен уже є Чемпіоном України серед кадетів, призером – серед юніорів та серед дорослих у командних змаганнях. Коли хлопець приїжджає до Ужгорода, не просто відпочиває з родиною та друзями, а повертається до рідного залу в «Динамо». Тренувань не зупиняє. Сергій Горецький – перший тренер хлопця – каже: Василь із дитинства дуже працьовитий.

Сергій ГОРЕЦЬКИЙ

старший тренер ОК ДЮСШ «Динамо» (Ужгород)

Перш за все, Василь – дуже інтелігентний хлопець. Він така дитина, як і всі: не є суперслухняним, але дуже вихований. Він добре вчився в школі, має природні здібності – він дуже пластичний. Василя вирізняло альтернативне мислення, цікаві рішення. А ще він завжди любив малювати, йому це дідусь привив – народний художник України пан Брензович. Він необична дитина. Про всіх своїх дітей, а їх є більше 30, я можу сказати: вони – унікальні, в усіх є велика перспектива.

А ще, як у майже кожного спортсмена, у Василя Гумена є своєрідні звички перед змаганнями, а також – дещо на удачу.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Так, ця футболка на мені, це Сергій Сергійович мені її підігнав. Так вийшло, що я в ній фехтую на крупних змаганнях. Ось тут – Ужгород. – Щаслива футболка? Так!

На змагання Чемпіонату світу до Польщі повболівати за Василя приїхала велика група підтримки із Ужгорода: від очільника обласної федерації фехтування та директора ДЮСШ до тренерів, батьків та друзів. Каже: це додавало сил і неабияк мотивувало. У майбутньому Василь Гумен мріє тримати цю планку та зробити усе можливе, аби спочатку вибороти аналогічний титул серед юніорів та дорослих, а у великій перспективі – потрапити на Олімпійські ігри.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Працювати ще дуже-дуже довго. Були хороші моменти, коли навіть із дорослими я добивався хорошого результату. Я багато сил віддав спорту і зупинятися не збираюся. Як і усі спортсмени мрію про Олімпійські ігри, це вершина. Але ж ви розумієте, тільки стою на початку шляху. Спочатку це кадети, потім – юніори, а потім уже дорослі. Це тільки перші кроки, тільки перша зірка, для майбутньої моєї великої зірки.

Простий, усміхнений, вихований, зосереджений та завжди позитивний. Таким знають Василя не тільки фехтувальники у залі, але й друзі поза ним. Попри чималі досягнення уже не тільки на українській, але і на міжнародній ниві, Василь Гумен залишається відкритим та не зазнається. Адже попереду – чимало роботи, тренувань, прикладених зусиль. Усе, аби прапор так само майорів на світовому рівні.

Василь ГУМЕН

Чемпіон світу з фехтування (кадети, шабля)

Трішки змінилося, мене почали впізнавати. Але я залишуся простим Васею з Ужгорода. Все буде добре!