Подробиці

Аромат – це тонкий шлейф, зітканий зі спогадів. У ньому є переконливість, яка важливіша усяких слів, емоцій та почуттів. Молода ужгородка Ксенія Гошовська створює унікальні парфуми. Близько 10 років дівчина працює у юриспруденції, а парфумерія – це захоплення усього життя.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

Я переживала саме за це поєднання: не фізик-парфумер, не хімік-парфумер, а юрист. «Та ти ж усе життя була юристом – що ти собі придумала?». Не було якогось сигналу – це у мене по життю іде, завжди любила парфуми. Коли щось нове виходило у відомих брендів, я йшла і мусила це понюхати – з чого воно, яке. Завжди читала про історію парфумерії, про відомих парфумерів, як вони це роблять, як живуть, чому вони це роблять. А вирішила я цим займатися, коли спробувала справжні, якісні компоненти – з яких можна зробити якісну продукцію. Я пробувала багато, спочатку це було для подруг. Вони казали: «Зроби мені, зроби мені». Потім зробила свою сторінку у Фейсбук і пішло.

Ксенія переконана: саме аромат є візитівкою кожної жінки, і він має бути унікальним. Тому саме авторські парфуми можуть підкреслити індивідуальність. Назву для своєї продукції дівчина також обирала серцем.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

Була версія, що це для Боба Марлі назва, бо у нього є пісня Kaya. Але він точно не про парфуми співає. Це ім’я, моє улюблене жіноче ім’я, я так хочу доньку назвати. Воно мені таке рідне – буде Kaya Parfumes, потім доці передам. Мені здається, що парфуми можуть додати тобі чогось, настрій твій зробити, чого бракує твоєму характеру – додати. Це як одяг.

Парфуми Ксенії Гошовської – спиртові, робляться на основі натуральних інгредієнтів та ефірних масел. Компоненти не викликають алергії, на шкірі тримаються протягом 4-5 годин, на одязі – до прання.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

З чого вони складаються? Візьмемо просте – шоколад мій улюблений. Він зроблений на основі мигдалевого масла. Вона найчистіше і розкриває інші аромати, масла. Тут є спеціальні витяжки ванілі і шоколаду, є ванільне масло. Шоколад він вередливий, важко лягає на шкіру, любить одяг. Цей аромат капризний, тут велика консистенція масел. У інших це 30-40% іде масел.

Наразі аромати Kaya з’являються у невеличкій домашній лабораторії. Працювати над створенням парфумів дівчина може не більше трьох годин поспіль – потім нюх втомлюється. У майбутньому Ксенія планує відкрити невеличку студію-крамницю: щось затишне, тепле та сімейне.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

У мене така розкладна лабораторія, речі переїхали у інші кімнати, тому що насправді це займає багато місця. Поки що я працюю вдома. Свою якусь лабораторію-студію ще зарано робити. Я планую це зробити, це буде обов’язково, тільки пізніше. Хочеться, аби у кожному місті було хоча б по одному представництву, через інтернет важко вибирати аромати, люди ризикують. Краще, коли людина прийде і вибере собі щось до смаку, як це.

В основному про парфуми можна дізнатися з мережі. Серед клієнток Ксенії були також і відомі українки – співачки Аліна Завальська та Анна Добриднєва, а також телеведуча Соломія Вітвіцька.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

Я описую, а людина нюхає і каже: «Та ну, та який це солодкий? Він же свіжий!». І у кожного своє, кожен по-своєму це бачить. Я стараюся тепер по нотам описувати, і кажу – все решта на ваш смак. Дуже різне сприйняття у людей. Стала помічати, що коли пише тобі людина (навіть не вживу спілкуємося), мені приходить: о, цей аромат підійде. І дуже часто вгадую.

Ксенія каже: часто на інтуїтивному рівні саме аромат ми пов’язуємо із внутрішнім світом людини. І саме позитивні та щирі особистості є основним джерелом натхнення дівчини.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

Натхнення – воно усюди. Я дуже вірю у знаки різні. З дитинства вірю, що Божечко мені щось говорить. З купи моїх ідей виходить не так багато, тому що іноді це шалені ідеї. Мені може сподобатися, а люди скажуть: «О боже, що це?». Але я такий зроблю один божевільний аромат, бо я так хочу. Є пісні, є виконавці, є люди. Люди незвичайні, вони найбільше дають мені емоції, на яких дивишся і теж хочеться творити. Ти, до речі, теж така. Є у тебе це, незвичайне щось.

Попри усе дівчина мріє, аби український парфум став таким самим поважним брендом, як французькі аромати. Ксенія вірить: все, що зроблене в Україні, колись високо цінуватиметься у світі. І готова працювати щодня, аби допомогти у здійсненні нашої спільної мрії.

Ксенія ГОШОВСЬКА, парфумер

Єдине, що у нас немає якісних продуктів, замовляти треба з-за кордону. Я замовляю із Франції і Америки. Вони не працюють у малих порціях – треба одразу багато замовляти, плюс чекати пересилки. Дуже хочу, щоб в Україні хоч трішки з’явилося, аби було для цього. Дуже хочу, щоб Україна була найкрутіша у світі, чесно. Не тільки по парфумам, по всьому. У нас все для цього є. Ми стільки усього перебороли-пережили, вважаю, що ми достойні вийти на перші місця по продукції, по людям, по спортсменам, ученим і так далі.

Зараз Ксенія Гошовська працює над створенням нових яскравих та свіжих ароматів, із фруктовими літніми нотами. Вона переконана: не важливо, яка погода за вікном, створити позитивний настрій можна теплою компанією та цікавим парфумом.