Подробиці

Коли не просто любиш те, що робиш. А й робиш те, що любиш. Тоді з’являються реально позитивні результати. Це усе про закарпатку Нелю Лазар. Наразі вона є співзасновником та генеральним директором відомої в усьому Закарпатті медичної лабораторії «Астра-Діа». Любов до медицини у пані Нелі була із самого дитинства.

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Я потрапила у медицину дуже давно, можна сказати: це було покликання, моє із дитинства. Колись дуже гарно співала, навіть радили мені йти вчитися на співачку. Але моя любов до медицини перемогла. Пішла навчатися у далеку Прибалтику, в Ригу – там закінчила медичне училище, за спеціальністю «фельдшер-лаборант». А згодом уже був Одеський державний університет, там я успішно навчалася. І почала себе проявляти як  фахівець у різних лабораторіях. Був навіть досвід роботи завідуючою лабораторії в Українській алергологічній лікарні.

Перша лабораторія «Астра-Діа» відкрилася у мальовничому місті Тячів у липні 2008 року. Основним видом діяльності стала медична практика — лабораторна діагностика. Із часом повнилися ряди фахівців, розширювався спектр лабораторних досліджень. Але бажання забезпечити якісними лабораторними послугами усіх мешканців Закарпаття спонукало створити більш сучасну, автоматизовану медичну лабораторію з відокремленими відділеннями в кожному районі нашої області! І от – у 2011-му – відбулося розширення потужностей не тільки в Ужгороді, одночасно відкрилося 10 пунктів забору біологічного матеріалу у районних центрах краю.

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Для мене «Астра-Діа» — це приклад, як можна мрію втілити у мету, а потім мета може перетворитися у реальні результати. За цей період часу було дуже багато змін. Ми із початку розуміли, що процес має бути сучасним, наша лабораторія має бути автоматизована. Ми почали застосовувати лабораторно-інформаційну систему, це ідеться якраз про автоматизацію лабораторного процесу. Тобто, преаналітичний етап, аналітичний етап (уже саме обладнання), а також постаналітичний етап: тоді, коли людина отримує власні результати.

Для Нелі Лазар медицина – без перебільшення – справа життя. У медичних лабораторіях в усьому Закарпатті ставлять акцент на контроль якості надання послуг. Однією із фішок є уже впізнаваний на теренах області бренд «Астра-Діа». Він стимулює постійно навчатися, вдосконалюватися, аби завжди бути напоготові надати якісні медичні послуги пацієнтам. Крім того, парк обладнання планомірно поповнювався автоматичними аналізаторами найкращих світових виробників у галузі лабораторної діагностики (це фірми: «ROSH», «SIEMENS» , «SYSMEX»). Спектр лабораторних послуг динамічно розширювається за рахунок створення нових лабораторних підрозділів.

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Ми постійно розвиваємося. Робимо це для того, щоб іти завжди на крок попереду, навіть за наших конкурентів. Відрізняє нас те, що у нас уже є упізнаваний бренд. Коли чують «Астра-Діа» — є асоціація: «Аналізи». Ми знаходимося у кожному районі Закарпатської області. До слова, відкрили відокремлені відділи у Івано-Франківській, в Яремче. Зручно і те, що маємо 4 власні великі лабораторні центри. Так, у 2016-му році відкрили власну бактеріологічну лабораторію. Вона на той час стала першою приватною лабораторією такого типу у Західній Україні.

Важливою є і родинна атмосфера у колективі «Астра-Діа». Де кожен підрозділ, кожна людина відповідає не тільки за себе, а й одне за одного. А усі разом – за якісні результати лабораторних досліджень та діагностики.

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Думаю, що колеги уже звикли, що Неля Лазар і «Астра-Діа» — це невід’ємні поняття. «Астра-Діа» — як дитина, яка росте, розвивається, стає популярною. За неї радію не тільки я, за неї радіє увесь колектив. Це уже наша колективна дитина. Ми її усі любимо, переживаємо за неї, хвилюємося, як вона буде розвиватися. Але хвилюємося не стільки за лабораторію, а за ті послуги, які надаємо. Це є медичні лабораторні послуги. І усі розуміють: маємо справу зі здоров’ям людей, і помилятися у нашому лабораторному процесі не можна.

Робота у медичній лабораторії займає у Нелі Лазар чимало часу. Втім, в усіх її починаннях поруч – кохана родина: чоловік та донька. Саме вони надихають пані Нелю працювати та розвивати улюблену справу.

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Як би там не було, сім’я – це справді фортеця. Це найдорожче для кожної людини, яка б вона не була. Кожен хоче мати свій тил. І я справді завдячую своєму чоловікові за те, що він мені його створив. Коли я знаю, що отримаю від нього дуже якісну пораду. Він надзвичайно розумний чоловік, дуже виважений, інколи мене стримує у моїх емоціях. Дитина також мене підтримує, уже зараз говорить, що хоче стати моєю помічницею, піти у медицину. Я дуже щаслива, що маю таку родину – найближчих мені людей.

Від ідеї до втілення минуло зовсім небагато часу, проте зусиль докладено чимало. І ось зараз «Астра-Діа» стала найбільшою мережею медичних лабораторій на Закарпатті. Наразі нараховує 22 відокремлені відділення та 4 лабораторні центри, де працює близько 130 кваліфікованих фахівців. Неля Лазар переконана: «Астра- Діа» є яскравим прикладом перетворення  мрії  у мету, а мети  -у реальність!

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Наша «Астра-Діа» буде скоро відзначати 10-річчя створення. Це я така межа, такий рубіж, коли можна озирнутися назад, подивитися, чого ми досягнули. Радію сама за наш заклад, хочу подякувати усім своїм колегам, з якими ми разом усе творили, завдяки чому ми досягли високих результатів. Хочеться також подякувати усім мешканцям нашого краю та лікарям, які за цей увесь період нас підтримували. Сподіваюся, будуть поруч і надалі.

Неля Лазар — професійний менеджер, фахівець з лабораторної діагностики, рішуча жінка, прекрасна мати і дружина.  Вона не втомлюється постійно вчитися, здобувати нові знання та вдосконалюватися. А медична лабораторія  «Астра-Діа» рухається тільки вперед, будує сміливі й амбітні плани. І усе це не тільки завдяки професіоналізму колективу та новітньому підходу до роботи, а й завдяки довірі та підтримці  від лікарів та закарпатців!