Подробиці

Архів від 16 квітня 2016 року


Мухаммед Алі говорив: «Неможливо — це всього лиш гучне слово, за яким ховаються маленькі люди. Неможливо — це не вирок. Це виклик. Це шанс проявити себе». Брати Щербеї намагаються донести цю думку до сучасної молоді. Заняття спортом – це не їхнє хобі, це стиль життя.

Анатолій ЩЕРБЕЙ, спортсмен
«Ми з братом займаємося спортом з самого дитинства. Спочатку ми займалися футболом, потім зрозуміли, що кожний хлопець, кожний чоловік має займатися чоловічими видами спорту. Ми спочатку пішли в тренажерний зал, в якому вже займаємося близько 5-6 років. І після тренажерного залу ми почали почали боксувати, перейшли на боротьбу і почали займатися єдиноборствами. Ми не приділяємо увагу якомусь одному виду спорту. Ми займаємось універсально. Ходимо і займаємось і боксом, і бойовим самбо, також ходимо на боротьбу».

Сучасна молодь стає дедалі пасивнішою. Їй потрібна неабияка мотивація. Євген та Анатолій для багатьох стали прикладом для наслідування. Хлопці пропагують спорт, організовують різні акції та фестивалі.

Євген ЩЕРБЕЙ, спортсмен
«Ми з братом, з Тольом організовуємо фестиваль вже 3-й рік підряд. От уже проходив 3-ій фестиваль, який ми проводим. Ця ідея зародилась майже 3 роки тому, так як ми займаємось спортом уже давно, ми захотіли просто потягнути за собою молодь, щоби молодь направлялася в правильному напрямку, щоби вони не займалися там якимись дурницями, щоби не тратили свій час впусту. Ми просто вирішили, щоби вони тягнулися, грубо говоря, за нами, щоби тягнулися до спорту. І такий захід 3 роки назад ми організували в нас в Середньому, він пройшов на хорошому рівні на той час. Масштаба ще не було такого великого, тоїсть мінімум, хто це знав, але ми були в цьому зацікавлені, ми загорілися і я рахую, що на той момент ми його зробили достойно. Зараз вже був масштаб набагато більший, тоїсть дуже багато народу зараз вже дзвонило нам, цікавилося»

Хлопці кажуть: заняття бойовими видами спорту може допомогти в багатьох життєвих ситуаціях. Наприклад, як самозахист на вулиці.

Анатолій ЩЕРБЕЙ, спортсмен
«Найкраща бійка, я вважаю, та, яка не відбулася. Це однозначно. Але бувають дійсно ситуації, коли трапляються якісь п’яні, неадекватні люди, яким тобі не вдасться пояснити на словах. Що не потрібно цього робити, не потрібно проявляти агресію. І коли дійсно біля тебе є близькі, біля тебе є дівчина, або дружина, або малі діти, будь-який чоловік, я вважаю, повинен вміти захистити їх від цих неадекватних людей. Хочеться в першу чергу сказати, що дівчатам не потрібно самим провокувати такі ситуації. Фізична сила дівчини не зрівняється з фізичною силою чоловіка і в будь-якому випадку цей неадекватний п’яний чоловік, який до вас підійде, ви не будете мати змогу справитися з ним».

Брати Щербеї виховують у молоді не тільки спортивний дух, а й людяність. Хлопці займаються благодійністю і намагаються залучити якомога більше людей до допомоги тим, які цього потребують.

Євген ЩЕРБЕЙ, спортсмен
«На фоні цього всього з братом ми зробили таку як громадську організацію. Ми назвали її «Нове покоління», тому це відповідало тому, що ми хочемо зробити, потягнути нове покоління за собою, щоб вони мали правильні цінності в житті. Ми займаємось не тільки спортивними заходами, ми розвиваємо благодійні різні акції. Збираємо речі для діточок, для приютів. Робим, наприклад якісь так, як на Пасху ми збирали кошики для сімей малозабезпечених. Тоїсть стараємось якось різнопланово приймати участь у різних заходах. Також ми стараємось впливати на санітарний стан нашого селища, ми самі з Середнього. Ми стараємось, щоб дивилися за чистотою, щоби був порядок. Тоїсть, щоб в різних напрямках це всьо було, того що це не зав’язано тільки на спорті».

Брати, Анатолій та Євген, — це яскраве свідчення того, що тільки наполеглива праця над собою приносить очікуваний результат. Щоб бажання займатися кожного разу виникало з новою силою є дуже простий мотиватор – приклад, на який можна орієнтуватися. Хлопці для багатьох юнаків є потужним стимулом рухатися до нових перемог.