Подробиці

Брати Кочути – Юрій, Роман та Ігор – автори одного з найнезвичніших ювелірних брендів України. Хлопці з самого дитинства відрізнялися різносторонністю та креативністю. А розпочалося все із захоплення історичною реконструкцією, боїв в обладунках, куванням, заняттями фаєр-шоу. І все це, за словами братів, переросло у спільну ювелірну справу.

Юрій КОЧУТ, співзасновник бренду  

Починали ми, можна сказати, із гаража. І в гаражі робили, і на кухні в мами кожен виготовляв. І потім ми вирішили об’єднатись, бо кожен з нас трьох робив по окремості. Ми об’єднались у цій майстерні два роки назад.

Зараз їхня команда складається з близько 15-ти осіб. Жоден з них не має спеціальної освіти ювеліра. Юрій, Роман та Ігор закінчили інженерно-технічний факультет. Однак, зізнаються, отриманні знання все ж дали плід в подальшій ювелірній справі. Для них виготовлення прикрас – це хобі, яке переросло в улюблену роботу. Перші вироби з олова, міді та бронзи з’явилися ще в школі. Тепер здебільшого використовують срібло, золото та натуральне каміння.

Юрій КОЧУТ, співзасновник бренду  

Здається, може комусь там зразу треба 100 000 доларів і вкладати в якесь обладнання. Ще щось таке. У нас, можна сказати, почалося із 100 гривень, які, умовно кажучи, наколядували. Із якихось заощаджень. Це ж не такі великі гроші, щоби купити якийсь перший інструмент і почати робити. І поступово, поступово воно розвивається.

Їхні прикраси – в першу чергу нестандартні. За дизайн виробів відповідає Роман. Каже – ідей ніколи не бракує. Не боїться експериментувати. Найважливіше, за його словами, аби кожна прикраса була особливою та не схожою на інші.

Роман КОЧУТ, співзасновник бренду  

Я, наприклад, більше всього люблю, там поєднання, коли кристал і огранений камінь. Срібло, золото. Якийсь гарний візерунок з грубою фактурою. Якраз отакий хрестик. Ми ще його не представляли. Тому не буду казати його назву. Тут бачите в чорній частині чорні камні, тут жовті діаманти, сапфір, срібло і золото.

Брати володіють також доволі складною та рідкісною в Україні технікою Мокуме в своїй оригінальній обробці. Роблять сплав двох і більше металів та накладають їх шарами. Ігор – наймолодший брат, йому 22. Він займається виготовленням продукції. Зізнається – цей клопіткий процес вимагає багато часу та сил.

Ігор КОЧУТ, співзасновник бренду  

Зазвичай, виготовлення займає десь біля 10-12 днів. Якщо дуже постаратися, можна робити прикраси швидше. В цьому приміщенні ми працюємо тільки з металом, з заготовками. Якщо вони відлиті. Також багато виробів є, які робляться вручну, з нуля, з куска металу. Теж все тут за столами робиться, руками.

Брати,  Юрій, Роман та Ігор, кардинально різні та водночас єдині. Об’єдналися у спільній справі, яка стала невід’ємною частиною їхнього життя. Попри свій молодий вік, хлопці уже змогли досягти успіху не тільки на українському, але й закордонному ринку. Нещодавно ювеліри ексклюзивно презентували декілька своїх колекцій у Відні.