Подробиці

Наталію Боднар можна сміливо назвати мультифункціональним професіоналом. Дівчина працює психологом у школі, репетитором зі словацької мови, журналістом, фотокореспондентом,  комерційним фотографом, а до всього — ще і створила з чоловіком власний бренд принту.

Дитячими мріями була журналістика і фотографія, але освіту, точніше освіти, здобула геть інші.

Наталія БОДНАР, мультифункціональний професіонал

«Почалося з того, що я закінчила словацьку філологію і психологію. У мене є 250 гавриків, яких я дуже люблю. Є такі, які приходять самі поговорити, тому що вдома їм немає з ким, або не завжди їм можуть дати правильну пораду або просто розказати про ті чи інші речі.»

Словацьку філологію, каже дівчина, обрала через жагу чогось нового і незвичного. Пригадує: згодом саме знання цієї мови дало їй можливість пройти курси журналістики і втілити дитячу мрію.

Наталія БОДНАР, мультифункціональний професіонал

 «Бути журналістом — моя мрія зі школи. В мене є подруга Сашка Машіка, яка є редактором сайту. Вона мене запросила як фотокореспондента. Потім я поїхала на школу журналістики в Чехію. Я почала писати на сайт, потім на інший сайт, і потім на багато-багато інших сайтів. Ще в мене є Віталік Дячук, який був заступником редактора і який приводив до тями мої перші роботи. Але я не скажу, що вони були якісь погані, вони були трохи… не такими. Багато дала Чехія… Я знала словацьку і ми з однокурсницею поїхали … Ми писали словацькою, чеською… Але основа однакова всюди насправді.»

Фотографією Наталя почала займатися більше 7 років тому. А зараз буквально цим живе.

Наталія БОДНАР, мультифункціональний професіонал

 «Я мала давню мрію мати професійний фотоапарат. Ми мали вдома червону мильничку, на яку я знімала. А потім моя мрія збулась, я довго на неї збирала. І мій перший фотоапарат, як виявилося, мені не підходив. У мене було багато друзів фотографів, які мені розказували. Показували, а потім був мій перший майстер-клас, після якого все змінилося. Я почала інакше бачити, інакше відчувати. Потім були ще майстер-класи, ворк-шопи… Це постійний процес самовдосконалення.»

Постановочні фотосесії дівчина не любить. Каже: головне і найцінніше – емоції людини, а щоб це передати – потрібен взаємозв’язок між моделлю та фотографом.

Наталія БОДНАР, мультифункціональний професіонал

 «Я найбільше люблю знімати закохані пари. Вони дуже щирі, неймовірні, сяє енергія… Емоції, любов – це між двома людьми. Фотограф проникає між ними. З фотографом має бути комфортно, весело, він має не заважати. З фотографом має бути комфортно. Він не має заважати.»

А ще Наталя обожнює дітей, з чого і народився її спільний із чоловіком бренд «BabyBeaver».

Наталія БОДНАР, мультифункціональний професіонал

«Ми їхали зі зйомки маленької принцеси і думали, чого бракує людям. Людям бракує бобрів. Бобри – це щастя, це радість, бобренята – це наші маленькі дітки. Нашим найпопулярнішим є «Ти знаєш ко муй няньо?», мила дівчинка, боді для двійнят, рок зірку всіх бабусь. Цей бренд є успішним і в Закарпатті, і за його межами.»

Використовують для принтування виключно натуральні матеріали. Віддруковують продукцію в Києві, а малює бобренят ужгородська художниця. Почалося все з кількох ескізів. Які редагували, редагували, редагували, аж допоки бобренята не стали такими, як є.

Персонажі за задумом авторів повинні в буквальному сенсі дорослішати. А в планах ще й «переселення» бобренят на інші речі. І не тільки.

Наталія БОДНАР, мультифункціональний професіонал

«Можливо це буде посуд, спортивні костюмчики… А казку не напишеш про бобриків? Тсс… це була ідея з самого початку – до кожного бодіка вкладати маленьку казочку. Але це секрет.»