Подробиці

Три виміри майбутнього. Саме із розвитком цих новітніх технологій і пов’язаний початок 21 сторіччя. За останні десятиліття 3D – зробили не одну сотню кроків уперед. І те, що здавалося фантастикою у минулому – тепер елемент сучасності.

Ужгородець Микола Сисак – студент 4 курсу факультету інформаційних технологій УжНУ. Весь свій вільний час приділяє 3D-дизайну, моделюванню та графіці.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Завжди подобалася ця професія, захоплювався людьми, які роблять спецефекти для фільмів. І сам захотів з дитинства цим займатися. Почав із відеомонтажу, а потім перейшов до програм із моделювання та створення спецефектів. Це така професія, яка здається набагато простішою, ніж є насправді. Часто ми бачимо у фільмах якийсь спецефект і недооцінюємо його, мовляв, це так легко – воно зроблено на комп’ютері. Насправді ж, над цими кількома секундами у кіно працювала велика команда людей, які витратили на їх створення багато часу. 

Деякі блокбастери, новітні кінострічки виконані на такому високому технічному рівні, що складно відрізнити, де реальна зйомка, а де — накладені спецефекти. Микола, як і частина 3D-дизайнерів і поціновувачів новітніх технологій, переглядають фільми саме задля ефектів та отримання знань у найновіших розробках.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Дуже багато фільмів дивлюсь тільки заради спецефектів, аби щось підчерпнути для себе Я насолоджуюся графікою, а не сюжетом – і таке буває. Дивився фільм «Скотт Пілігрім проти всіх». Там безмежно крута графіка, класні переходи. На цей фільм багато крутих дизайнерів рівняються. 

Спецефекти у 3D – на одній платформі. Микола, за допомоги та ініціативи викладачів кафедри, розробив власний стартап Planeta 3D. Він працює як інтернет-сайт (за зразком гугл-мепс) та стане у нагоді при виробництві фільмів, кліпів, архітектурних проектів, де застосовуються спецефекти. Різноманітні точки світу, написані моделі, змальовані із реальних та дофантазованих деталей – усе задля зручності.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Мій проект вирішує наступну проблему. Компанії, які виготовляють фільми, кліпи, пишуть архітектурні проекти, витрачають багато часу на наймання дизайнерів, аби вони розробили відповідний проект. Я ж пишу сайт, де великі компанії, та й не тільки, зможе придбати три де моделі, не створюючи їх вручну. Вони усі будуть високої якості, точні копії реальних об’єктів і кожна модель зможе редактуватися. Наразі найскладніший об’єкт – це Капітолій у США, у Вашингтоні. На нього багато часу пішло, але це мій улюблений об’єкт.

На сайті Planeta 3D  будуть доступні уже розроблені, готові три де моделі високої якості. Планують також «прописати» у віртуалі й вулиці, і об’єкти Ужгорода.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Якщо вашим колегам треба буде відзняти якийсь крутий кадр чи зробити спецефект, вам навіть не треба буде виходити на вулицю, можна завантажити цілий населений пункт. Наприклад, якусь одну ужгородську вулицю з готовими три де моделями, візуалізувати їх так, наче це реальний кадр. Мій сайт постійно розвивається, тому Ужгород там також буде.

Микола Сисак із ідеєю створення веб-сайту для продажу 3D-моделей уже став переможцем третьої традиційної виставки-конкурсу «StartUp Village». Окрім головного призу в 10 000 грн на розвиток свого стартапу, отримав також запрошення влаштувати презентацію своєї винахідницької пропозиції на демо-дні YEP у Києві. На столичному заході збираються провідні спеціалісти ІТ України та світу.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Насправді, цей захід дуже крутий, на ньому багато нового можна дізнатися. Покращити свій проект, тобі люди задають різні питання. Звертають увагу на такі речі, про які б ти, можливо, і не думав. Ти можеш побачити, що людей цікавить, що їм потрібно. І працювати у цьому напрямку. На «Стартап вілідж» я дізнався багато плюсів і мінусів своєї роботи, знаю, у яку сторону треба рухатися, що потрібно робити, удосконалювати, аби зробити проект максимально якісним. Тому це класний старт, для капіталовкладення у розробку.

Окрім навчання в університеті, хлопець вивчає європейський та американський досвід створення три де анімацій. Адже сфера «тривимірного майбутнього» постійно розвивається. У свої 20-ть хлопець уже працює із європейськими компаніями та робить для них як архітектурні проекти, так і дизайни інтер’єрів. Займається також і створенням 3D-моделей для комп’ютерних та мобільних ігор.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Паралельно створюю свій проект,  а також співпрацюю із закордонними компаніями. Основна зараз – це американська фірма, з якою найтісніша співпраця. Для них розробляю анімацію. Часто створюю також 3D-анімацію для німецьких компаній, це були офіси для фірм, а також дизайн інтер’єрів. Створював 3D-моделі політичних діячів для мобільної гри, компанії із Фінляндії. Моделював Джорджа Буша, Путіна, Гітлера навіть. Скоро ця гра з’явиться на гугл-плей та апстор і ви зможете її завантажити.

Розробки ужгородця у створенні архітектурних 3D-проекцій уже були використані у музичному кліпі, який на Ютубі набрав майже 2 млн переглядів.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Насправді, я знаю багато дизайнерів, моїх колег, які працюють у розробці усіляких кліпів. І  от один із них запропонував мені допомогти йому із ефектами. Так я і потрапив до проекту. Бо їхня команда не встигала у термін, у них горіли строки, вони не встигали створити архітектурні композиції для цього кліпу. За них я і взявся. Результат сподобався. Після виходу цього кліпу з’явилося набагато більше замовлень. Тому, чим популярніші об’єкти створюю – тим мої послуги стають популярніші.

Як зазначають експерти галузі, проект Миколи має великий потенціал як на українському ринку, так і глобально. Та аби це втілилося у життя, потрібно багато працювати, вкласти чимало сил. А амбіцій ужгородцю не займати. Микола мріє створити власну компанію 3D -моделювання, зібрати активних 3Dдизайнерів, аби разом творити майбутнє. Без сумнівів, цей скромний юнак із Ужгорода, розробки якого уже зараз мають попит серед компаній українського та закордонного ринків, поставленої цілі доб’ється.

Микола СИСАК

3D-дизайнер

Дуже всім бажаю, аби вони вчили 3D-моделювання, найближчим часом я хочу створити компанію, яка буде набирати людей. Це буде професія із високими зарплатами і популярна в Ужгороді. Знаю, що є багато молодих людей, яким подобається три де моделювання, але вони не знають, куди податися. Скоро буде таке місце, яке буде спрямоване на три де графіку, тому усі вчимо три де моделювання.