Подробиці

Архів від 02.01.19

Таня Дуда – молода мама в декреті, яка виховує донечку Терезу та вже в очікуванні другої дитини. Родом дівчина з Тернопільщини. Та Закарпаття уже сміливо називає своєю другою домівкою. Хист до творчості у Тані проявився ще змалечку. Почалося все з малювання: перші спроби олівцем на папері. Потім навчання на художника, розписи стін та портрети маслом.

Тетяна ДУДА, мама в декреті, майстриня

7 років навчання – це, відповідно, були і малювання безпосередньо і декоративно-прикладне мистецтво. І за ці 7 років ми перепробували все, що можна було. Працювали з різними матеріалами. Після навчання були масштабні роботи по розпису стін. Але якраз після весілля вже декрет один. Тепер декрет другий буде малювання не те, що не можна, бо шкідливо. Просто не знаходиться часу з дитиною. Бо коли ти сідаєш з маслом, це всі руки брудні. Працюю я в час, коли дитина спить. Це може бути дві-три години в день. Може півтори години. Залежно від її сну.

Однак, залишатися осторонь творчості молода мама не змогла. Завжди цікавиться чимось новим. Ще у Чорткові, звідки Таня родом, почала виготовляти різдвяні вінки. До цього заняття дівчина повертається щороку у передноворічний період.

Тетяна ДУДА, мама в декреті, майстриня

Нас так батьки привчали, що на Різдво має бути різдвяний декор вдома. Тоді відчувається цей дух Різдва. І тато приносив матеріали якісь. Мама робила віночки. Вони не були там такі. Це було щось просте, але у нас на дверях завжди був вінок і, коли ти приходив додому, то цей дух Різдва він відчувався для мене одразу з дверей. Це була така радість. На Різдво воно все блистить, світиться. І для мене це було свято таке.

Каркас-основу Таня плете з виноградної лози. Декорувати її можна чим завгодно. Майстриня дає волю фантазії.

Тетяна ДУДА, мама в декреті, майстриня

Декорувати буду низ вінка. Я люблю, коли основа є природня, то, щоб її було видно, що це за матеріал, щоб повністю не закривався. Якщо це вінок з живої ялини, то можна брати основу з дроту, або соломи. Плотно збита основа, скручується і це все замотується. Тут буде декоруватися низ вінка. І треба буде такі пучки ялини. І просто складати їх по кілька гілочок і намотувати от таким шпагатом. Це буде з двох сторін так іти. Щоб це був центр композиції. Для декору також використовую ягідки шипшини, є гіпсофіл, є евкаліпт. Всякі шишки, горішки, те, що зимою є під руками.

Свою любов до творчості Таня намагається передати і донечці Терезі. Малеча уже допомагає мамі обирати колір іграшок для декору. Натхнення також черпає від своєї сім’ї, яка підтримує її у всіх починаннях.