Подробиці

Дитинство Любові Павлишин минуло в максимально творчій атмосфері. Її батьки – художники, а брат – архітектор. Однак уже змалку вирішила, що не продовжуватиме сімейну традицію, тому за фахом жінка – міжнародник-політолог. Нещодавно вона захистила дисертацію, отримала ступінь кандидата історичних наук та викладає у Східноєвропейському слов’янському університеті. Проте все одно багато часу присвячує творчості.

Любов ПАВЛИШИН, художниця

Ця робота мені надзвичайно подобається власне через те, що є постійний контакт з молоддю – з новими, креативними людьми, які постійно прагнуть розвиватися, навчатися. І тому це так само є такий якийсь аспект творчості навіть у цій роботі. Тому так само це така професія, яка не вимагає постійного привязання до певного місця. Це є достатньо мобільна професія і тому саме мені здається, що це легко поєднувати: от саме викладацьку, наукову роботу із роботою творчою.

Уже близько року Любов займається власним проектом. Художниця зображує на своїх полотнах квіти, з якими асоціює знайомих дівчат та жінок. Наразі вдалося написати більше двадцяти картин, які вже знаходяться у своїх власниць-героїнь.

Любов ПАВЛИШИН, художниця

Ось саме цей проект «Квіти грації» — тобто це є щось таке моє, щось зовсім нове, тому воно цікаве мені. Ось зараз так само: я пробувала малювати пейзаж, але знов повертаюся до своїх квітів і розумію, що мене це захоплює. Я хочу далі це робити, тому що це робота з кольором, це робота з формами, і це робота з асоціаціями, це робота з фантазією, з відчуттями. Так само є постійний контакт з людьми, з жінками. Це є творчий процес – побачити в жінці якусь квітку, передати її характер, темперамент. Передати її внутрішній світ на полотні.

На підготовку однієї картини Любов витрачає близько двох тижнів. Така тривалість залежить від вільного часу та бажання. Працює художниця у майстерні, яку ділить зі своєю мамою. Це місце справді надихає.

Художниця любить експериментувати з матеріалами. Так, найчастіше використовує пастель, яку поєднує з акриловими фарбами. Дуже важливим Любов вважає саме можливість пізнати краще героїнь свого полотна.

Любов ПАВЛИШИН, художниця

Людина сприймає себе напевно трохи інше, ніж її сприймають оточуючі. Але от саме знайти цю грань, де буде задоволена і та людина, якою себе вона, можливо, бачить, чи, можливо, хотіла би себе бачити. Якщо я, як автор, саме вгадаю цей нюанс того, якою б людина хотіла себе бачити, навіть не очікуючи цього, на підсвідомості. Тоді виходить напевно ось це таке справжнє задоволення, яке отримує і замовник, і художник.

Нещодавно Любов дебютувала зі своїми роботами у галереї «Ужгород». Попереду – участь в осінній обласній виставці. Загалом свій проект Любов називає невичерпним. Він дозволяє побачити безмежну кількість талановитих людей, які оточують художницю.