Подробиці

«Бадьорий Тибі Бачі, теревені з цімбором, пой на кавіль» — такі оригінальні назви закарпатським сувенірам вигадала ужгородка Ольга Генова. Дівчина весела, емоційна та натхненна ідеями. Багато подорожує і завжди привозить сувеніри із мандрівки. А кілька років тому чітко вирішила: туристи, які побували на Закарпатті, теж мають забирати з собою додому якісні і цікаві подарунки.

 Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

 А що в нас? У нас такий колоритний край, такі цікаві люди, кухня. Ну багато всього. А от щось такого закарпатського стильного і якісного дуже мало. І від того якось відштовхнулася і з’явилася ідея. Потім багато друзів з інших міст країн  приїжджати і просити то чай, то каву, то ще щось. Якби можна, але воно буде або в простій подачі, або не дуже якісне, або ще щось. І весь час були такі моменти. І я вирішила, що це дуже така крута ідея, ринок пустий. І от з того часу я почала це все розробляти, придумовувати цю ідею.

Тож 2 роки тому Ольга вирішила відкрити крафтову майстерню «Figli». Слово відоме ледь не кожному закарпатцю, а от туристам доводиться пояснювати. Життєрадісна жінка обожнює усміхатися і вважає, що її продукція також має приносити людям радість. Уже три місяці працює в посиленому режимі.

 Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

«Figli» — це жарти. А в нас весь край жартівливий досить. Тому воно якось саме і виникло. У нас всі люблять пофіглювати. У нас можна придбати 3 види кави, 6 видів трав’яних чаїв, 2 види горняток з домашнім медовим печивом, розписаним вручну; 6 видів листівок, 6 видів наборів, і подушку «Transkarpatia».

 Кожна річ тут  виготовлена з любов’ю та ідеєю покращити настрій людині. На листівках, наборах, чаях та каві написана чи то влучна фраза, чи то інструкція з закарпатськими діалектизмами.

Цікаві та кумедні інструкції, як користуватися тим чи іншим набором, Ольга вигадує разом з чоловіком — фронтменом одного із найколоритніших закарпатських гуртів «Триставісім» Павлом Геновим.

 Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

 Набори є різні. Від чайних і кавових до Фіном кухні. Там входить леквар, Ерош Пішта, мед, рушничок, кукла-мотанка, дві дерев’яні ложечки. Ще в кожен набір входить візитка і листівка. І це все прикрашене таким декоративним сіном, щоб воно могло там добре зберігатися і гарно виглядати.

Також є вручну розписане ужгородськими майстрами горнятко з блюдцем.  Жінка  любить співпрацювати з творчими особистостями, які втілюють той чи інший її ескіз або ж допрацьовують задум. Крім того, налагоджена хороша робота з людьми, котрі збирають усі необхідні для чаю трави.

 Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

Я знайшла людей які займаються збором цих трав, висушуванням. Тобто вони професійно займаються чаями. І я зараз з ними співпрацюю. Я їм просто відсилаю свої пакети з етикетками, а вони вже там усе підбирають, фасують. Це треба грамаж знати: скільки ягодок, скільки тої травички, а скільки іншої.  Ми дуже задоволені співпрацею з ними.  

 Мотив фіґлів простежується чи не в кожній роботі майстрині. Їх вдало можна передати через ілюстрації.

 Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

Найперше, від чого ми відштовхувалися, це щоб у кожній ілюстрації, у кожні подачі була якась фіґля, якийсь жарт. Це може бути в якійсь фразі, ілюстрації. Це основа наша. І нас також дуже гарні гори. І ми це також долучаємо. Ось ведмідь. Куди ж без нього? Наприклад, у нас тут є ведмідь, який варить боґрач — таку традиційну закарпатську страву з угорським початком. Тому вийшла ось така ж  артівлива ілюстрація з «Фіном кухні».

Чи не найбільше Ольга Генова фанатіє від запаху і смаку кави. Тому до цієї продукції поставилася вкрай вимогливо: зміксувала окремі види зерен і розділила для різних груп осіб. Звичайно, в описі присутні гумористичні елементи.

Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

 Десь півроку я ходила до дівчини, яка розбирається в каві, показувала, як її правильно дегустувати. І вона мені домогла зробити такі 3 види кави, які охоплюють всіх охочих. І прийшли до того,  що треба зробити одну для дівчат, бо вони люблять потеревенити за чашечкою кави. Це «Кавіль для дівочок».  Тут сидять дівочки з песиком, написано Унгвар. В кожній каві намішано 3 види високоякісної арабіки. Тут написано 2 мовами аромат кави. В Інтернеті можна  почитати детальніше історію. Ця кава шоколадно-трюфельна, дівоча така. Потім є такі «Теревені з цімбором». Це для великої компанії. Коли друг зайде в гості, то вже не погостиш кавою для дівочок, то вже треба щось інакше. На смак — з фруктовою кислинкою. І там, і там, 100%  арабіка, домішана з іншими видами. А ось «Бадьорий Тибі Бачі».  Тут є вже кава «Робуста», щоб бути бадьорим, енергійним.  Бадьорий Тибі Бачі  — це такий живий двірник, який завжди був живий (пам’ятаю з дитинства), бігав за нами з тим віником. Коли ми думали про якусь бадьору каву, то мені згадався саме цей чоловічок. Він на ілюстрації прибирає кавові зерна біля дерев. Ось такий бадьорий Тибі Бачі.  Смак чорного шоколаду з кавою.

Вироби з крафтової майстерні «Figli» розійшлися різними районами Закарпаття. Їх можна знайти також в магазинах, кав’ярнях та інших закладах Ужгорода. У майбутньому Ольга планує перекладати цікаві вислови англійською мовою (частково уже почала це робити). Усе — для того, аби подарунки із Закарпаття цікавили не тільки українських, а й іноземних туристів. Жінка вірить: крафтові оригінальні презенти є цікавинкою для людей і закликає всіх акцентувати більше уваги на позитиві.

 Ольга ГЕНОВА, засновник крафтової майстерні сувенірів «Figli»

 Завжди треба пам’ятати, що у всьому є свій гумор. Світлий, темний — це вже таке. Але у всьому треба шукати щось позитивне. Воно завжди є. І тому філлюйте. І коли ти даруєш ще сувенірник — це завжди приємно. Це може бути мило або ще якась дрібниця. А тут, крім того що ти даруєш людині щось приємне, то ще й таку усмішку. У будь-якому випадку оця вся продукція, жарти, ілюстрації дарують посмішу. І це головне, що ми хочемо донести до людей — щоб вони усміхалися!