Подробиці

Наталія ДОНСЬКА, майстриня з карвінгу

Карвінг – це для мене таке мистецтво, яке хочеться донести до людей, щоб люди могли один одному дарувати. Адже усе, що створено власними руками, формує і транслює нашу енергію.

Про улюблену справу, яка приносить не лише радість та задоволення, а й додатковий прибуток — відома у краї майстриня з карвінгу Наталія Донська може розповідати годинами. Мистецтвом художнього вирізання овочів та фруктів закарпатка займається близько чотирьох років. Перше знайомство з карвінгом відбулося випадково, утім, жінка зізнається, воно стало знаковим та доленосним у її житті.

Наталія ДОНСЬКА, майстриня з карвінгу

Декілька елементів я на початку спробувала, а потім — уже не могла зупинитися. Відповідно, захотілося далі вчитися, шукати майстра щоб вчитися, підвищувати рівень. Перше місце, де я навчалася – це була Академія карвінгу України.

Останнім часом карвінг-композиції як ніколи актуальні, і не тільки у столиці, де зараз мешкає Наталія, а й в обласному центрі Закарпаття. Витвір мистецтва зі свіжих овочів та фруктів, який у середньому вартує від тисячі гривень – це подарунок, що не залишить нікого байдужим, адже, зі слів майстрині — кожен букет створений від душі, і має особливий характер.

Наталія ДОНСЬКА, майстриня з карвінгу

Такий подарунок не може не викликати позитивних емоцій. Він вражає, він дивує і такий подарунок запам’ятовується. Навіть скептики чоловіки вподобали такі подарунки.

А ще жінка щодня вдосконалює свою майстерність, адже переконана, меж для творчості немає. Крім обов’язкового карвінг-навчання, яке Наталія відвідує щонайменше двічі в рік, досвід черпає і в інших майстрів. Згодом свої знання та уміння радо передає учням, яких нині налічується з кілька десятків чи не в усіх куточках України.

, майстриня з карвінгу

Це яскрава творча медитація – хтось приходить займатися карвінгом для душі. Карвінг допомагає розкрити творчий потенціал, — тож люди, які трошки зажаті, закриті – приходять саме з цією метою. А хтось бажає створювати красу, і дивувати чоловіка, батьків, дітей, своїх гостей.

Ідеї створення ексклюзивних композицій з овочів та фруктів народжуються несподівано, найчастіше з’являються вже у процесі вибору природних компонентів. Водночас, майстриня зізнається, сам результат завжди приємно дивує.

Наталія ДОНСЬКА, майстриня з карвінгу

Кожна ідея спонтанно виникає, вона може виникнути як полум’я. Ідеш на ринок, думаєш купувати одне, і тут включається інша кнопка. Композиція з салом у такому вигляді, у якому ви зараз її бачите, яку ви бачите, виникла буквально вчора, сидячи з моєю ученицею. Я вирізала троянди з салом, і от так розгорталася далі фантазія.

Майстриню не засмучує те, що композиції, які вона створює – недовготривалі й псуються за добу. Зі слів Наталії, овочево-фруктовими шедеврами можна не лише милуватися, а й посмакувати.

Наталія ДОНСЬКА, майстриня з карвінгу

Це овочі і це фрукти. Вони створені для того, щоб були з’їдені або спочатку полюбувались, а потім їх з’їли. Ці компоненти на салати можна готувати, готувати салати, першу страву, їх можна запікати. Це овочі, це букети. які можна розібрати на елементи, а потім використати.

Роботи Наталії Донської знайшли поціновувачів не лише на Закарпатті, а й в інших регіонах України. Нині жінка активно проводить майстер-класи для новачків, які бажають опанувати це мистецтво. Крім того, незабаром фруктово-овочеві композиції Наталії Донської продемонструють і на модному показі у столиці.