Подробиці

Її  можна назвати дружиною, мамою і королевою фруктового чи м’ясного декору. Ужгородка Оксана Шегеда творить шедеври зі звичайних апельсинів, ананасів, винограду чи хурми. На створення хоча б невеличкого фруктового букету йде  мінімум 2 години. Фрукти необхідно належно підготувати: помити, почистити, нарізати. А далі  — мистецтво карвінгу

 Оксана ШЕГЕДА, опановує мистецтво карвінгу

 Взагалі карвінг став дуже популярним. Це надзвичайно приємно. 2 роки тому майстрів в Ужгороді було одиниці. Тепер їх десятки. На нашу кількість населення це досить багато. Це говорить про те, що послуга стає популярною. І дуже багато людей хочуть отримати такий подарунок. Такі періоди були влітку, коли мене домашні сварили, казали, що я багато працюю. Один день вихідний, усі інші працюю. Спиш по 5 годин. І ти весь час працюєш. Багато замовлень. Підготувати один банкет треба 2-3 дні. А коли їх кілька зразу  — то це взагалі.  Коли сьогодні один, а завтра — другий. А ти розумієш: щоб їх підготувати, треба 2-3 дні на кожен. Географія була така, що я працювала тільки в Ужгороді. Були замовлення у Воєводино, Мукачево. Якщо далі, то роботи замовляли і везли самі. 

 Оксана каже:   найголовніше — продумати ідею. Тут варто взяти до уваги побажання клієнтів, однак жінка покладається і на власний смак. Задоволена, що всі її задуми радо сприймають навколишні.

 Оксана ШЕГЕДА, опановує мистецтво карвінгу

 Усе починається з ідеї. Потрібно розуміти, яка вона буде, для кого, які елементи будуть і ній, фрукти, для чого вона буде слугувати. Тому всі компоненти підбираються відповідно до того. Треба прорахувати об’єм композиції, скільки потрібно інгредієнтів, тих чи інших фруктів, овочів чи інших компонентів. Я працюю зараз з усіма продуктами.

Карівнгом жінка почала захоплюватися близько 2 років тому. Одразу взяла масштабні замовлення, тому вчитися треба було тут і одразу. Техніку опанувала самостійно, але й досі вдосконалює свої вміння.

Майстриня наголошує: перед тим, як взятися за обробку, наприклад,  фруктів, слід простежити, аби вони обов’язково були свіжі та охолоджені.

 Оксана ШЕГЕДА, опановує мистецтво карвінгу

 Якщо фрукт стояв у теплому місці, він поганий за структурою. Усі розлізеться і  почне сочитися сік. Другий момент, обов’язково, коли працюєш із фруктами, інструмент повинен бути дуже гострий. Фрукт має свою структуру. Якщо вона порушується, відповідно виділяється сік і він тече. Тому треба працювати дуже гострим ножем Якщо гарні гострі зрізи, то сік взагалі не виділяється. Обробляється холодною водою і закривається харчовою плівкою. І така композиція може стояти кілька годин. Дуже гарно зберігається, абсолютно нічого їй немає.

Чи не найважче у мистецтві карвінгу — це втриматися і не з’їсти всю цю смакоту, — сміється Оксана.

Оксана ШЕГЕДА, опановує мистецтво карвінгу

 Я не лакомна. У мене завжди був такий принцип: ну чого не придумали таку таблетку, що ти її з’їв і був ситий. Я люблю, що коли я вже сіла їсти, то це треба потрохи пробувати, щоб усе було гарно. Але похапцем рідко. Але чесно кажучи, зараз працюючи, я куштую обрізки. Коли вирізаю хурму, я би це все вже злопала, якби я сиділа сама і працювала…Один бенкет — це від 15 кг фрутків мінімум. Може бути і 20-30. Найбільше в мене було — понад 60. Там були і кілька кавунів, і дині, 10 композицій було.

 Жінка відповідально ставиться до кожної роботи. Вважає, що передусім створює собі ім’я і приносить задоволення клієнтам. А тому не може допустити, щоб композиція була не естетичною, її не можна було б легко транспортувати чи щоб продукти швидко зіпсувалися. Вона уважна до кожної деталі: всі елементи повинні бути міцно закріплені, а сам букет — гарно оздоблений м’ятою чи іншими травами.

Оксана ШЕГЕДА, опановує мистецтво карвінгу

 Взагалі подарунок має бути гарним. Не можна подарувати будь-що. Або щоб це було з неякісних  інгредієнтів. Ті ж м’ясні вироби: є велика різноманітність від ціни до якості. Звичайно, не поставиш ти в композицію щось неякісне. По-перше, воно має гарно зберігатися, гарно виглядати, бути смачне. І перш за все це має бути емоція. Бо якщо людина отримає такий подарунок, а спробує, і воно буде щось не те, то весь ефект буде зіпсований.

Оксана Шегеда робить багато фруктових композицій на будь-який смак та для кожної людини – індивідуальний смачний букет.  М’ясні та сирні — потребують більше часу. Чи не найдовше майстриня працює із салом. Аби вирізати з нього троянду, продукт потрібно належним чином підготувати.  Наразі працює вдома. Але в майбутньому планує виходити на нові масштаби. Розглядає можливість відкриття власної студії декору, де буде виконувати замовлення. Смачно, стильно і з душею — ось родзинка готового виробу ужгородки.