Подробиці

Наша справжня гордість – закарпатка Надія Дьолог – привезла із корейського міста Чхонджу дві бронзові нагороди Чемпіонату світу з фехтування на візках. Обидві виборені на шаблі: індивідуальне третє місце у категорії В та командне разом із Наталією Морквич, Євгенією Бреус та Оленою Федотою. Урочисто біля потягу в Ужгороді зустрічали наших паралімпійців.

Надія ДЬОЛОГ

бронзова призерка Чемпіонату світу з фехтування на візках

Українська збірна добре зробила: ми прибули у Корею завчасно, за тиждень, пройшли там збір, тому і адаптація добре минула. До змагань ми готувалися, аби показати якнайкращий результат, хто на який був здатен. Це у мене дві бронзові нагороди: перша у кар’єрі індивідуальна з Чемпіонату світу, і командна одна. Було дуже складно, але це такі неперевершені емоції. Навіть не знаю, щ чим можна порівняти, і чи є щось краще у житті.

Участь у корейському Чемпіонаті світу взяли  понад 200 спортсменів із 30 країн. Вперше головні старти перед паралімпійського року відбулися за межами Європи. Національна збірна України, до складу якої окрім Надії Дьолог входить ще один закарпатець Максим Магула, завчасно прилетіли до Кореї й провели там черговий збір. Загалом, ці завойовані бронзові нагороди – на вагу золота. І стануть хорошим кроком на шляху до Паралімпіади у Токіо.

Оксана РАПИНЕЦЬ

тренер із фехтування «Інваспорту-Закарпаття»

Надя, попри те, що їй було дуже складно як адаптаційно, так і фізично, ми пройшли серйозну підготовку до Чемпіонату світу, Надюша все змогла пересилити, перебороти та достойно виступити. У неї були складні суперники, і тільки прикро поступилася за вхід у двійку угорці. Але для нас це буде стимулом проаналізувати усе, аби у майбутньому з такими суперниками проблем не виникало. Багато наших спортсменів, лідерів збірної, прикро поступалися за вхід у 4, у 8. Але Надюша змогла сконцентруватися, зібрати усі сили та достойно виступити, виборовши першу для неї особисту бронзу Чемпіонату світу.

Загалом у доробку українських паралімпійців 10 високих нагород Чемпіонату світу: 3 золоті та 7 бронзових медалей! Зараз у спортсменів нетривала перерва на відновлення сил. За тим – продовження підготовки до Кубків світу та Європи (як відбіркових етапів на Паралімпіаду). Найближчий триватиме у Нідерландах.

Відео – YouTube/International Wheelchair & Amputee Sports