Подробиці

На Закарпатті відтепер є ще одна спортивна чемпіонка світу. У Римі в Італії на світовій першості з фехтування на візках наша Надія Дьолог разом із Євгенією Бреус, Наталією Морквич та Ольгою Єсіною стали найсильнішими у командних змаганнях шаблісток! За золоті нагороди дівчата боролися з господарками турніру, одними із найсильніших фехтувальниць світу, — італійками. Поєдинок був непростий. Але перемога за українськими мушкетерками — 45:31.

Надія ДЬОЛОГ, Чемпіонка світу з фехтування на візках

Ми виграли, розумію: я – чемпіонка світу. Приїхала додому і думаю собі: у мене у житті нічого не змінилося. Є розуміння, що потрібно далі працювати, аби вибороти аналогічну нагороду в особистому заліку таку медаль. Бої були важкі, але ми впоралися. Морквич і Бреус – вони найсильніші дівчата у світі.

Тренер наших фехтувальників на візках не приховує радості за вихованців. Тим більше, що для Надії ці найважливіші світові змагання року – перші у кар’єрі. І хоч в індивідуальних змаганнях наразі – без медалей, наставниця переконана: спортсмени не здадуться і привезуть на Закарпаття ще не одну нагороду.

Емілія МАДЯР-ФАЗЕКАШ, тренер «Інваспорту»

Вона готувалася і самостійно, не тільки мої зусилля були прикладені до її результату. До мене ще не дійшло. Розумію це розумом, але за відчуттями нічого не змінилося. Був ще наш Максим Магула – наш збірник. В рапірі у нього є прогрес, у шпазі рівненько іде. Як для свого рівня виступив непогано, звичайно завжди хочеться, аби це була медаль. В особистих в обох видах зброї став 11, а у командних – сьомим як на рапірі, так і на шпазі.

Виїжджати на міжнародні змагання закарпатцям активно допомагає обласний центр «Інваспорту» та його очільник Андрій Чегіль, а також Ужгородський національний університет: проректор Ігор Король та декан ф-ту здоров’я та фізичного виховання Іван Миронюк, а також завкафедри фізвиховання Іван Маріонда. Після повернення додому, закарпатські спортсмени одразу приступили до тренувань, адже попереду найважливіші національні змагання – Чемпіонат України. А там – нова боротьба за місця на п’єдесталі.

Надія ДЬОЛОГ, Чемпіонка світу з фехтування на візках

 Ми з тренером зрозуміли свої помилки, будемо надалі працювати і працювати, щоб і надалі медалі привозити на Закарпаття, прославляти Україну, щоб доводити, що ми сильні, конкурентноспроможні. Дуже мрію, аби суперники, сідаючи на станок, чітко знала – буде все не дуже просто. Ми уже готуємося до Чемпіонату України, який 13 грудня буде у Києві. Це теж серйозні для мене змагання, хотілося б бути першою в Україні.

Загалом із Риму українські фехтувальники на візках привезли 9 нагород ЧС: три золота, два срібла і чотири бронзи. Таким чином посівши третє загальнокомандне місце в світі.