Подробиці

Подорожувати без віз, лише з одним документом у руках. Біометричним паспортом. Значний поштовх вперед у туризмі для українців, та закарпатців зокрема, виник після введення безвізового режиму з ЄС. Якщо раніше через бюрократичну тяганину громадяни добряче обдумовували плани на поїздку до сусідніх європейських країн. То тепер, отримавши біометричний паспорт, можна не перейматися про візи, необхідність бронювання, тощо. З’явилась можливість для спонтанної подорожі. Так, сьогодні увечері ви гуляєте набережною Ужгорода, а вже наступного ранку, зважившись на подорож, п’єте каву у центрі Відня.

Спрощення перетину кордону здебільшого надихнуло і тих громадян, котрі ще жодного разу не перетинали кордон України. У місцевих турагенствах також констатують збільшення клієнтів після введення безвізу майже на 40 відсотків.

Євгенія ДЖУМУРАТ

турагент

Людям стала більш доступною Європа. Автобусні тури найбільш популярні. Будапешт, Відень. Тур такий коштує від 19 євро. Якщо беремо ще Відень то плюс 30. І тур виходить вам 50 євро. Це буде одна ночівля у готелі, один сніданок, супровід гіда, автобус, та дві екскурсії Віднем і Будепештом. Якщо люди які навіть не бачили Європи і живуть в Ужгород, й не виїжджали. То зараз вони потроху відкривають для себе сусідні країни – Угорщину, Словаччину.

Після отримання безвізу попит на виготовлення біометричних паспортів збільшився у рази. Через що у коридорах міграційної служби виникли довжелезні черги. Строки виготовлення біометричних паспортів також зросли. Ще цієї осені замість обіцяних 20-ти робочих днів для виготовлення документу, затримки сягали до 4 місяців. У випадку термінового оформлення, замість 7 днів, громадянам доводилось чекати більше місяця. Така проблема виникла на території всієї України.

Ольга ПОШТАК

головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУДМС України в Закарпатській області

Звичайно, що таке велике збільшення не тільки в Закарпатті, а й у всій Україні. Воно вплинуло на те, що змінилися терміни виготовлення паспортів. З кожним місяцем вони накопичувалися й накопичувалися, оскільки в нас є єдине підприємство яке виготовляє біометричні документи, це «Поліграф Комбінат Україна». Воно знаходиться у Києві. І відповідно ми отримуємо на місцях вже готові паспорти. Ми не маємо бланків. Як от до нас зверталися: у вас є бланки? Бланків в нас немає. Вже готовий паспорт ми отримуємо з Києва і до кожного територіального підрозділу він доставляється безпосередньо. На сьогоднішній момент терміни перевищені. Але є певні тенденції, до того, що ці терміни потроху скорочуються.

Однак важливо не тільки гостювати в інших країнах, а й вміти приймати гостей. Закарпаття, як туристична зона, викликає чималий інтерес у іноземців та громадян інших областей. Здебільшого завдяки природі, горам та історичним пам’яткам.

Любов КОГУЧ

Начальник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА

Іноземні туристи цікавляться Закарпаттям. Ми спостерігаємо збільшення відвідуваності області як наших ближніх сусідів, так і у минулому році збільшилась кількість білоруських відвідувачів. Насамперед їх цікавлять наша природа, мінерально-термальні джерела, пам’ятки архітектури, дерев’яні церкви, замки, палаци, історія. Для туристів з країн Європейського Союзу ціни в нас набагато дешевші і їм це подобається, оскільки вони за ту ж ціну яку можуть витратити в себе, в нас вони можуть отримати більше послуг. Ну і відповідно і емоцій. Туристичних послуг в нас надзвичайно багато і вони надаються у будь-яку пору року.

У зв’язку з низькими, порівняно з країнами ЄС, цінами на Закарпатті став популярним шопінг-туризм. Мало не кожні вихідні на місцевих ринках та в магазинах можна зустріти іноземців, здебільшого з сусідніх країн, які приїжджають аби придбати речі, одяг, їжу або солодощі за нижчими цінами.

Алекс

турист з Чехії

Що вигідно брати? Одяг, цукерки. Ну найбільше —  це одяг та взуття.   Беру що коли: майки, спортивні костюми, куртки. Дуже вигідно. Тут коштує менше, ніж половина в нас.

Та при багатьох перевагах туризму Закарпаттям, залишається одна річ, яка здатна відлякати гостей краю — ями на дорогах. Частину автошляхів, які ведуть до туристичних об’єктів області було відремонтовано ще влітку минулого року. Зокрема, йдеться про шлях до озера Синевир, до водоспаду Шипіт, а також до туристичних об’єктів на Рахівщині. Згідно цьогорічної програми ремонту доріг, опублікованої Укравтодором, планується капітально відремонтувати 46 автошляхів обласного рівня. А от ямкового або часткового ремонту зазнають 249 доріг районного.  Все це у планах на 2018-2019 роки.

Любов КОГУЧ

Начальник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА

Звичайно, щоб добратись до будь-якого туристичного об’єкту, туди потрібно якось доїхати. Дороги в нас тепер не в дуже хорошому стані, але влада максимально намагається залучити кошти для розвитку автомобільних доріг. Зокрема, це такі можливі джерела, як з державного фонду регіонального розвитку. Так, щорічно з цього виду бюджету витрачається від 50 до 80 мільйонів гривень на рік.

Тим не менш, уже цього року на Закарпатті заплановано кілька десятків різноманітних фестивалів в усій області. Місцеві туроператори кажуть: підстав для невдалого туристичного сезону цього року немає. Тому в майбутнє дивляться з оптимізмом.

Даний матеріал був підготовлений в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст відеопублікації є виключною відповідальністю відеопорталу Uzhinform і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.