Подробиці

Ремонтні роботи легкоатлетичного ядра на стадіоні «Авангард» в Ужгороді підходять до свого логічного завершення. Уже здійснили демонтаж попереднього гумового покриття та асфальтної основи під ним, зробили нові системи канального водовідведення, встановили бордюри по периметру стадіону та обладнання для підведення комунікацій. Далі був процес укладання асфальтобетонної основи та нового гумового покриття, триває встановлення верхнього шару. Ідеться про використання спецпокриття від швейцарської компанія «Коніка», яке сертифіковане за європейськими стандартами.

Іван ДУРАН

перший заступник голови Закарпатської ОДА, голова федерації футболу Закарпаття  

Доріжка фінансується із Фонду регіонального розвитку, зі співфінансування міського бюджету Ужгорода. Загальна вартість об’єкту – біля 18 млн грн. До 16 млн дає ФРР, майже 2 млн – кошти бюджету Ужгорода. Проект розробляли два роки, минулого року не розпочали роботи, оскільки не було підрядника. Зараз співпрацюємо із Федерацією легкої атлетики України. Сподіваюся, що протягом 2-3 тижнів об’єкт здамо на 99%, чому так? Оскільки розмітку робитимемо весною.

 Увесь  етап облаштування лекоатлетичного ядра відбувається під контролем профільної української федерації та тренерів. На ужгородський «Авангард» покладають великі надії щодо проведення лекоатлетичних стартів. Адже, стадіонів із високоякісним сертифікованим покриттям в Україні не так багато – ідеться про Луцьк та Крипивницький. Важливо, що в Ужгороді при усіх роботах дотримувалися вимог Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ), сертифікатів ІААФ та Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ).

Володимир РУДЮК

перший віце-президент Федерації легкої атлетики України

Федерація легкої атлетики України ставить найвищу планку для цього стадіону. Це має бути один із кращих легкоатлетичних арен нашої держави. Це покриття фактично є аналогічним, як і на більшості європейських та світових арен. Цей стадіон за проектом іде стадіоном 2 категорії Міжнародної федерації, що дозволяє про-водити європейські змагання і національні чемпіонати тощо. Втім, недостатньо самої арени. Потрібно, аби працював аеропорт, була достатня кількість готелів та комплексів, аби роздягальні та душові (інші технічні приміщення) відповідали.

 У майбутньому, за умови отримання відповідних сертифікатів, на «Авангарді» спортсмени зможуть не тільки проводити тренування чи навчально-тренувальні збори, а й приймати національні та європейські старти. За проектом модернізації легкоатлетичного манежу, відповідно до рекомендацій ФЛАУ, тут буде зроблене покриття біля трибун та входів, а також уже облаштували легкоатлетичні снаряди: ями для стіпль-чезу, для стрибків у довжину та висоту, потрійних стрибків, для стрибків із жердиною та для усіх видів метання (списа, молота, диска та ядра). Заплановано провести і благоустрій території та висадити в околицях стадіону близько 500 дерев.

Володимир РУДЮК

перший віце-президент Федерації легкої атлетики України

Надзвичайно буде серйозна сертифікація, але ми готові. Тут усі розміри відповідають, які мають бути. Сьогодні є 4 ями для стрибків у довжину, підготовлені сектори для стрибків із жердиною, для усіх видів метань, усіх бігових видів. Стадіон відповідатиме вимогам для повноцінного проведення ЧУ та міжнародних змагань.  

Іван ДУРАН

перший заступник голови Закарпатської ОДА, голова федерації футболу Закарпаття  

Місто зробило експертизу та огляд східної трибуни. Вона не піддається ремонту, тільки зносу. Будемо зараз думати, як би зробити так, аби майбутні спортсмени, які будуть приїжджати, відчували себе тут комфортно. Це є так само однією із умов сертифікації доріжки. Ще одна умова – це не менше двох доріжок для тренувань, які знаходяться на відстані не більше 300 м. У нас є попередня домовленість із містом та УжНУ щодо стадіону «Буревісник», який тут поруч.

 Одночасно з заміною легкоатлетичного покриття на стадіоні підходить до завершення реконструкція центрального футбольного поля. Це окремий проект, який втілюють за спонсорські кошти, допомагають угорські партнери. Ідеться про близько п’яти мільйонів гривень. Третій — масштабний проект вартістю 15 мільйонів гривень — із будівництва поля зі штучним покриттям, який відповідатиме вимогам ФІФА, також здійснюють у співфінансуванні іноземних партнерів. У майбутньому тут планується створення та відкриття футбольної академії.

Іван ДУРАН

перший заступник голови Закарпатської ОДА, голова федерації футболу Закарпаття  

Ми розуміли, якщо цього року не візьмемося за реконструкцію центрального поля, найближчими роками (із заміною лекоатлетичного покриття) ми цього не зробимо. Третій об’єкт – штучне поле. Ці два об’єкти фінансуються фондом, який створив футбольний клуб «Кішварда» (Угорщина), за участі Федерації футболу Закарпаття. Тож, наразі майже повністю завершені роботи з оновлення центрального поля – змінено дренаж, встановлено автоматичний полив, засіяно газон. Сподіваємося, весною уже побачимо результат.

 Окремо потребують оновлення та реконструкції роздягальні та душові, трибуни та підтрибунні приміщення стадіону «Авангард». Процес сертифікації легкоатлетичного покриття має завершитися весною. Тоді керівництво області та міста, спільно із профільними федераціями та іноземними колегами, розглядатиме можливості, проекти співпраці та співфінансування задля повного завершення реконструкції спортивної арени в Ужгороді.