Подробиці

Старт нового сезону у Вищій лізі Чемпіонату України з флорболу серед чоловіків дали в Ужгороді. Таким чином українські флорболісти розпочали змагання національної першості 2019-2020 рр. У другому залі СК «Юність» змагалися найсильніші 8 колективів із 7 міст України.

Олександр МАТОЛЯК

рефері із флорболу

Чемпіонат України з флорболу відбувається уже не перший рік, досяг хорошого рівня. Наші судді, які і тут обслуговують поєдинки, теж працюють на міжнародному рівні – на Чемпіонатах Європи та світу. Тому і рівень флорболу в Україні зростає. Як вдалося тур запросити? В Ужгороді є флорбольний клуб «Альфа», він виступає у дивізіоні нижче, подали заявку – комітет затвердив і ось проводимо турнір в Ужгороді. Він став одним із 4 міст, які прийматимуть тури Чемпіонату України. Це з’їздний тур, куди приїжджають команди з 7 різних міст — Київ, Тернопіль, Львів, Луцьк, Рівне, Мелітополь та Запоріжжя.

Для довідки: флорбол — командний вид спорту, один із різновидів хокею. Тут грають пластиковим м’ячем, удари по якому наносять ковінькою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника. У кожній команді 6 гравців: 5 польових і воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ковінькою, яка є у кожного гравця в полі.

В Україні цей спорт активно розвивають із 2005-го. На з’їзний тур в Ужгород завітав і головний тренер національної збірної України з флорболу. Каже: на олівці тримають чимало гравців із українських клубів.

Тарас МАМУС

головний тренер національної збірної команди України з флорболу

В Україні зараз більше 30 клубів, які розвивають флорбол. Багато є юніорів, діток, основний акцент робимо на дітей молодшої та середньої школи. Є з кого вибрати зараз у національну збірну. Україна готується до кваліфікації на Чемпіонат світу. Кваліфікація відбувається в один етап, ігри  будуть тривати в Данії наприкінці січня. Остаточні збори будуть у грудні, є сформований склад збірної. А як потрапи? Просто грати у флорбол, показувати, що ти найкращий. Адже двері у нас відкриті.

За результатами ужгородського етапу змагань, турнірну таблицю очолює команда «Лемберг» зі Львова, які не програли жодної гри з чотирьох та набрали 12 очок. Другий тур Чемпіонату України відбудеться у Запоріжжі 15-17 листопада.