Подробиці

Орієнтуватися, вивчати та розвиватися. Молодь проходить туристичною стежкою у Шахтинському лісі, де кожна команда тримає курс по мапі зі спортивного орієнтування. Дистанція промаркована, а задача — віднайти та пройти усі пункти, здолати перешкоди. Тут є туристичні етапи, а також різні краєзнавчі завдання, конкурси та вікторини. Саме так активно та весело проводять заняття у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. Це одна зі складових насиченого навчання тут. Понад 150 гуртківців із міста Ужгорода та району взяли участь у «Стартах знайомств». Це символічне свято, аби привітати новачків і запросити охочих активно проводити дозвілля та навчатися новому.

Андрій БІЛЬЦЕ, заввідділу Закарпатського центру туризму

Ми щорічно організовуємо подібні змагання, як правило: на початку навчального року для новачків гуртків, разом із дітьми, які не перший рік займаються. Ми організовуємо це свято у вигляді розважальної програми, кожен рік додаємо нових деталей, зазвичай дітям дуже подобається. Тут присутні як туристичні, так і різні квести, а також завдання патріотичного напрямку.

Анастасії 15-ть, і вона уже 5 років займається у Центрі туризму. Подобається творчий колектив та нові знання. У майбутньому хоче стати майстром спорту України зі спортивного орієнтування і уже здійснює впевнені кроки до мрії. На цьогорічному старті року ще і спробувала себе у ролі судді та допомагала облаштовувати маршрути.

Анастасія ПЄСКОВА, займається спортивним орієнтуванням

Ми багато нового навчилися, наприклад той самий азимут. Багато ходили у походи, наприклад на піп Іван, але до Говерли ще не дісталися. Нас навчили розкладати намети, вогонь, щоб ми все знали. Це все відбувалося у походах. Було дуже класно.

А от Олександр разом із командою упевнено долали цьогорічну дистанцію, допомагаючи новачкам орієнтуватися. Школяреві 14-ть і понад 5,5 років він займається у Центрі туризму. Любить походи і за період карантину встиг заскучати за атмосферою. На цьогорічному старті також допоміг підготувати «паралельку» — частину траси с певними перешкодами.

 Олександр ХАЛАХАН, займається спортивним орієнтуванням

Паралельки — це дві натягнуті стропи, ти маєш долати це преставним кроком, наприклад, якщо ти із системою, то карабін має бути по центру, між руками. Я проходив підйом, спуск, куб, паралельки, купини, а також помагав переносити умовно пораненого до медичного пункту, по медичному постраждалого.

Юліанна Малик працює у Центрі у краєзнавчому напрямку, щойно стартував перший навчальний рік. У різних групах як вікових, так і за інтересами є по 15-20 осіб у кожній. Тут панує командний дух, і коли один за всіх та всі за одного. Переконана: кожна дитина в Україні має можливість реалізувати своє право на здобуття якісної позашкільної освіти.

Юліанна МАЛИК, керівник гуртків Закарпатського центру туризму

Причина такого рішення — це любов до дітей та бажання навчити їх чомусь новому і корисному. Показати також, наскільки наш регіон красивий, і його потрібно знати. Бо вважаю, що Закарпаття часто недооцінюють. Я є керівником краєзнавчих гуртків, тож, перш за все ідеться про історію, географію нашого регіону. Будемо робити акцент на культуру, на особливості культурного розвитку. Отака специфіка, також і туристична підготовка. У краї популярні піші походи, але щоб у них відправитися, щоб відпочивати активно і безпечно треба добре знати, що тебе чекатиме і як правильно це робити.

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді все ще продовжується набір новачків. Тож, якщо дитина активна, цілеспрямована, любить Закарпаття, піші походи та спортивне орієнтування — варто долучитися до тренувань та занять. Уся детальна інформація на офіційному сайті https://centour.uz.ua/.