Подробиці

Міжнародний турнір з кікбоксингу Ippon-Open та дитячі змагання Кубку святого Миколая зібрали в Ужгороді спортсменів із клубів трьох країн: Угорщини, Словаччини та України. Понад 100 бійців визначали сильніших у вагових та вікових категоріях у розділах кік-лайт, лоу-кік та лайт-контакт. Цей захід відбувається на Закарпатті уже 15 років.

Серед спортсменів-гостей угорську команду очолював віце-президент федерації кікбоксингу сусідньої країни — Атілла Котуно. Каже: товаришує з закарпатськими кікбоксерами уже більше 20-ти років та приємно вражений рівнем організації цьогорічного турніру.

Атілла КОТУНО

віце-президент Федерації кікбоксингу Угорщини

Ми співпрацюємо із закарпатською федерацією кікбоксингу уже довгий час, кілька років ми не приїздили на турнір через різні обставини. Зараз відновили традицію спільних змагань. Мені дуже подобається рівень підготовки українських спортсменів, стиль бою трохи відрізняється від угорського та того, що 

бачимо на європейських змаганнях. Діти тренуються, вони сильні, закарпатці приїжджають до нас в Угорщину на турніри, іноді проводимо спільні тренувальні збори.

На турнірі також підбивали підсумки року 2018-го. Другий рік поспіль кращим спортсменом федерації Закарпаття серед старших кадетів (13-15 років) назвали Івана Зареву. Хлопець цьогоріч представляв Україну на Чемпіонаті світу в Італії. Наразі перейшов із вагової категорії  63 кг  у категорію бійців до 69 кг.

Іван ЗАРЕВА

спортсмен Закарпатської федерації кікбоксингу WAKO

Думаю, то був успішний сезон, бо я виграв два перші місця на Чемпіонаті України, а також перше і третє місце на Кубках світу. Також був на Чемпіонаті світу: там виграв два бої і два програв. Було обідно трошки, але я походив тиждень-два, потім почав тренуватися, вдосконалюватися. Наступного року хочу поїхати на Чемпіонат Європи і там завоювати призове місце.

Перший рік у дорослій категорії змагається 19-річний ужгородець Дмитро Дзундза. Так, закарпатський кікбоксер виграв Чемпіонат України у своїй ваговій категорії до 75 кг та поїхав представляти нашу державу на Чемпіонат Європи до Словенії. На Ippon-Open виконував функції рефері.

Дмитро ДЗУНДЗА

спортсмен Закарпатської федерації кікбоксингу WAKO

Я цей спорт обрав у 13 років. До душі мені припав і все, допомагає, розвиває силу духу,  спортивні, фізичні якості, волю до перемоги. На наступний рік планую виграти Чемпіонат України, який буде відбірковим до Чемпіонату світу.

Уже котрий рік поспіль традиційно основне завдання турніру – працювати на якість. 2018-ий у Закарпатській федерації кікбоксингу WAKO називають успішним та продуктивним.

Анатолій ПЕРЦЕВ

президент Закарпатської федерації кікбоксингу WAKO

Очень серьезный прорыв у нас в этом году произошел. У нас три спортсмена выступали в составе

национальной сборной на мировых соревнованиях – это Дмитрий Дзундза, Иван Зарева и Вадим Бабенко. Мы о себе заявляем, заняли место в сборной, и думаю – это уже надолго. Все хорошо. Мы на Закарпатье провели 6 турниров в области, добавился Пилипец. Там в следующем году будем проводить турнир. Кикбоксинг развивается.

Міжнародні змагання з кікбоксингу на Закарпатті намагаються проводити максимально об’єктивно та якісно, аби у наступні роки команди з-за кордону не просто знову приїхали, а й захотіли співпрацювати на перспективу. У планах – розширення міжнародних спортивних зв’язків, залучення більшої кількості країн та учасників, а також змагань іще з кількох видів кікбоксингу.