Подробиці

Близько 80 учасників приїхали на Закарпаття на Всеукраїнські змагання з гірськолижного спорту серед молодших вікових категорій «Krasiya Baby Champ 2020». Юні лижники (хлопці та дівчата) підкорювали найдовшу трасу в Україні у двох дисциплінах — «слалом» та «слалом гігант».

Киянину Володимиру Рябцуну 11-ть. На лижах стоїть із 3 років. Каже: найбільше у спусках подобається елемент екстриму та великі швидкості. Хлопець на цьому турнірі завоював одразу дві медалі: золоту та срібну.

Володимир РЯБЦУН, переможець стартів (Київ)

Змагання дуже подобаються, траса у дуже гарному стані, все дуже круто. За перше місце мені дали лижі, а за друге – кофту лижників та баф.

Абсолютним чемпіоном України в обох дисциплінах став ще один киянин — 9-річний Артем Чорноус. Подолав понад кілометр дистанції із перешкодами найшвидше із суперників — менше, ніж за хвилину. Тутешня траса на горі Красія — із хорошим сніговим покриттям, тож і спускатися було цікаво, — каже Артем.

Артем ЧОРНОУС, переможець стартів (Київ)

Найбільше мені траса тут сподобалася: вона тут дуже крута і хороша була. В Києві я тренувався на Протасовому яру. Так от, цього року на «протасці» ми не каталися, бо зовсім не було снігу, тож їздили на Буковель та на альпійські льодовики.

Загалом участь у дитячому Чемпіонаті України з гірськолижного спорту взяли спортсмени від 7 до 12 років, змагалися у двох вікових групах. «Krasiya Baby Champ» відбувається тут другий рік поспіль під егідою Міністерства культури, молоді та спорту України та Федерації лижного спорту України.

Леонід ТІКУН, перший віцепрезидент Федерації лижного спорту України

Ми спеціально залучили до змагань цей пласт дітей – молодшої категорії, аби розуміти, який у нас є резерв. Старші вікові групи ми сюди не залучали, адже вони уже брали участь як в Чемпіонатах, так і в Кубках України, у міжнародних стартах. А ці діти, поки, тільки починають. І зараз потрібно займатися такими дітьми, аби вони стали топовими спортсменами.

В індивідуальних стартах одні із найкращих результатів показали кияни, а серед шкіл відзначилися також Закарпаття та Полтава. У підсумку саме ці регіони і стали призерами у загальному заліку Чемпіонату України, а перемогу тут святкував Київ.