Подробиці

Найсильніші велоспортсмени України відкрили сезон професійних гонок. У Шахтинському лісі в Ужгороді, на одній із кращих крос-кантрійних трас, уже п’ятий рік поспіль проводять 1 тур чемпіонату України з велоспорту-маунтенбайку. Заїзди також тривали на Невицькому замку та на закарпатських трасах. Турнір відбувається під егідою Міністерства молоді та спорту та федерації велоспорту України. Жінки та чоловіки у різних вікових групах змагалися у кількох дисциплінах: гонці вгору, крос-кантрі на короткому крузі, індивідуальній гонці на час, командній гонці парами та естафетних гонках.

Микола ЩАДЕЙ

керівник велоклубу «Лідер», організатор змагань

Це є старт сезону. І третій рік поспіль також тут відбувається весняний Кубок із шосейних перегонів. Таким чином, починаючи із середини березня і до квітня три тижні ми маємо  такий блок змагань. Цього року у нас представлені 18 областей, 19 команд (бо дві збірні Харкова), це понад 200 учасників: 180 приїжджих і більше 20 нашої команди. Всі вікові групи – від молодших хлопців до чоловіків, так само і серед жінок.

Команду Києва привіз один із найтитулованіших та найвідоміших велосипедистів України Сергій Рисенко. Збірна столиці складалася із найсильніших спортсменів у всіх вікових групах. Окрім того, і сам стартував на ужгородських трасах. Сергій – чотириразовий учасник Олімпійських ігор і зупинятися не збирається.

Сергій РИСЕНКО

4-разовий учасник Олімпійських ігор

5 кілець же ж олімпійських, треба 5 разів брати участь. До Токіо збірна готується, заробляє бали, хотілося б, аби більше, аби отримали упевнено ліцензію. Цей сезон, певно, найкращий. Така погода хороша! Дуже тепло тут. Як завжди ваша траса, молодці організатори, усе класно зробили, додали елементів технічних, розмітку нанесли. Цього року суддівська колегія додала ще кілька вікових категорій, це ідеться про 12-13 років. Діти люблять гірський велоспорт, це цікаво.

Харків привіз дві збірні і став однією із найчисленніших делегацій. Окрім участі в офіційному старті сезону, протягом місяця велосипедисти проводили тренувальний збір на Закарпатті. Задоволені умовами та якістю тутешніх трас.

Ілля РИБІН

велосипедист із м. Харків

Ми тут майже місяць на зборі, робили «прикатку» траси, виконували усіляку підготовку. Траса цього року хороша, додали кілька технічних елементів, підйоми. На малому крузі на крос-кантрі я другим фінішував, у парній гонці ми були другими, і у чоловічій естафеті перемогли. Тут усе на вищому рівні, суперники сильні, усе супер.

Однією із юних велонадій Закарпаття є Владислав Чулей із Перечина, втім тренується в Ужгороді. Хлопцеві 14-ть, у «Велолідері» займається зі старшими спортсменами. Цьогоріч дебютував у Чемпіонаті України. У кількох гонках зміг заїхати у призи, зокрема – у змішаних естафетах. Тренування припиняти не збирається і уже наступного року хоче завоювати медалі найвищого ґатунку.

Владислав ЧУЛЕЙ

велосипедист із м. Перечин, спортсмен велоклубу «Лідер»

Це мої перші гонки, я дуже радий, на всіх етапах нижче, ніж п’ятим, я не фінішував. Ми тренуємося зі старшими хлопцями, яким по 16 років, я підлаштовуюся під них, аби не відставати. Це хоч для мене і важкі тренування, але я стараюся. Наступного року хочу потрапити у призи, наступного року буде складніша траса, і за цей рік треба буде ретельно підготуватися, навчитися проходити техелементи.

Закарпатський етап чемпіонату України є стартовим у спортивному велосезоні. Попереду ж чимало роботи та гонок, які відкриватимуть двері до змагань міжнародного рівня. А Ужгород не встигне засумувати за велоподіями. Адже, уже 4 травня у Боздоському парку планують провести заїзди «Велолідера» серед наймолодших спортсменів, а також сімейні гонки.