Подробиці

Ужгород на три дні став європейською столицею гирьового спорту. Понад 150 учасників із 13 країн змагаються у спорткомплексі «Юність» за призи головних стартів «старого континенту» — Чемпіонату Європи за версією Всесвітньої федерації гирьового спорту. У різних вагових категоріях змагатимуться окремо чоловіки і жінки в індивідуальному заліку, передбачений також турнір естафет збірних команд країн.

Андрій ЯРЕМУС

голова правління Асоціації гирьового спорту України, організатор змагань

Проводяться змагання у поштовху гирь за довгим циклом серед чоловіків та жінок, у двоборстві серед чоловіків та жінок, також на 30 та 60 хвилин серед чоловіків та жінок (у поштовху та ривку, поштовху гирі довгим циклом). Будуть і командні естафети. Кожна команда складається із 5 учасників – як класична естафета: один починає, інший – продовжує. Це триватиме як серед чоловіків, так і серед жінок, будуть і змішані естафети (команда складається із 2 дівчат і 3 хлопців). 

Україна виборола право проведення цих вагомих стартів минулоріч на Чемпіонаті Європи, який тривав у Португалії у м. Порту. У 2019-му змагання тривають в Ужгороді, а на урочисте відкриття турніру прибули представники федерацій зі всієї Європи, лідери світових турнірів, а також очільники Всесвітньої федерації гирьового спорту. Президентом же є українець Олег Іліка, який понад 20 років живе в Італії.

Олег ІЛІКА

президент Всесвітньої федерації гирьового спорту

Перший світовий старт у нашому виді спорту був у далекому 1998 році у м. Борисполі. Якщо не рахувати клубних турнірів (які 3 роки тому теж приймав Ужгород), то вдруге Україна приймає такого рівня змагання. Це завдяки ентузіастам. От, наприклад, Андрій Яремус – він проживає в Ужгороді, і саме ваше місто стало столицею Всеукраїнського гирьового спорту, люди тягнуться. Вагомий фактор – також вигідне розташування поруч з кордоном.

Найчисельнішою командою-учасницею, очікувано, стала Україна. Безумовно, у нашій збірній є і потенційні не тільки європейські, а й світові чемпіони. Найповажніший учасник «жовто-блакитної» команди – Петро Багрій із м. Збараж на Тернопільщині, понад 30 років чоловік присвятив гирьовому спорту. Запевняє: і він сам, і решта збірників України боротимуться за перші місця до останньої секунди. Вірять у перемоги та рекорди.

Петро БАГРІЙ

капітан збірної України з гирьового спорту

Це відповідальність, перш за все. Ми приймаємо такий вагомий турнір, маємо не тільки добре виступити, але й показати добрий прийом гостей. Є внутрішнє бажання у кожного спортсмена показати якомога кращий результат. Хочемо презентувати свою країну вдома, що ми – кращі. Що хочемо, можемо і робимо.

Мальгожата Албін – перший номер збірної Польщі з гирьового спорту, окрім того жінка ще й очолює тамтешню федерацію. Приїхала із Варшави. Раніше Мальгожата була професійною гандболісткою, втім 4 роки тому прийшла у гирьовий спорт і тут залишилася. Каже: змагання в індивідуальному виді спорту дарують більше ейфорії від перемоги, але і зусиль треба прикладати чимало.

Malgorzata ALBIN

президент польської федерації гирьового спорту

Я вперше в Україні, мені дуже сподобався Ужгород. Він подібний до невеликих міст у Польщі, і ще тут дуже привітні та дружелюбні люди. У гирьовий спорт прийшла із гандболу. І я завжди любила змагатися. У командних видах спорту ти несеш відповідальність за увесь результат команди: ви або програєте разом, або разом переможете. Тут же – змагаєшся за себе, і з собою також. Гирьовий спорт допоміг мені виховати характер, це інша мотивація для мене зараз.  

На Чемпіонаті Європи кожен призер та переможець отримає не тільки медалі та кубки, але й пам’ятні сувеніри з Ужгорода. Цей турнір важливий для збірних, у тому числі, для подальшої підготовки до світових змагань.