Подробиці

«Минай» — єдиний футбольний клуб Закарпаття, який представляє область на професійній арені. У своєму дебютному сезоні хлопці зуміли завоювати лідерство у групі «А» Другої ліги України, хоча й інтрига трималася до останнього матчу. Завдяки перемозі «Минаю» у Тернополі, а також програшу найближчих переслідувачів — «Черкащини Академії» у Рівному, саме закарпатці зуміли підвищитися у класі. І з наступного сез ону гратимуть у Першій лізі.

Михайло КОПОЛОВЕЦЬ

футболіст, спортивний директор ФК «Минай»

Коли матч у Рівному завершився, ми чули реакцію хлопців, які сиділи у запасі, і нас емоційно накрило: ми зрозуміли, що саме ми потрапили до Першої ліги. За емоціями для нас це був фінал Чемпіонату світу, Ліги Чемпіонів. Це новий виклик, багато із наших хлопців на такому високому рівні не грали ніколи. Це для них великий шанс засвітитися, ми радіємо, що виконали задачу. Було важко, усі переживали. Це досягнення не тільки для команди, але і для області, адже ми знаємо як команду люблять вболівальники.

На шляху до цього успіху «Минай» завойовував симпатії українського футбольного світу, у своїй групі Другої ліги за сезон і 27 турів здобули 15 перемог, забивши у ворота суперників 41 м’яч. Але були й прикрі поразки, зокрема не надто вдало «минайці» розпочали рік і з першого місця опустилися на третє, а згодом – відбулася відставка тодішнього наставника Ігоря Харьковщенка. У цей непростий час керівництво «Минаю» виконувати обов’язки головного тренера запросило естонця Кирила Куренка.

Кирило КУРЕНКО

головний тренер ФК «Минай»

Досвід у «дорослій» команді здобуваю тут. До цього був асистентом у команді в Іспанії. А це зовсім інша робота. Складно давати якісь оцінки. Дуже вдячний хлопцям, що зуміли зібратися і перемогти. У нас є 23 фахових гравці, які можуть давати той результат, який ставить як завдання керівництво команди.

Взагалі у системі «Минаю» європейський тренер – із січня 2019-го. Тоді Кирила Куренка призначили куратором клубної ДЮСШ. На тренерських курсах ліцензування УЄФА у Києві він познайомився із «минайськими» коучами, які й розповіли Кирилові про тутешню школу. Молодий та амбітний фахівець – громадянин Естонії. Саме там навчався футболу та робив перші кроки як тренер. Далі вдосконалював знання у вишах Чехії, Латвії та Швеції. Уже безпосередньо тренером працював у клубах Естонії, Іспанії, Швеції та Хорватії. Перед переїздом до Ужгорода, тренував юнацькі команди ФК «Рієка». До слова, доросла команда цього клубу — один з лідерів чемпіонату Хорватії.

Кирило КУРЕНКО

головний тренер ФК «Минай»

У хорватській «Рієці» працював із хорошим фахівцем Здравко Шимічем – він неймовірний спеціаліст. В Україні я з 2019 року. Тут у ДЮСШ все на початку створення. Як і всюди – тут дуже талановиті діти. Я у цьому плані космополіт: мені неважливо українські, естонські чи іспанські діти – люблю всіх.

За час роботи Кирила Куренка із ДЮСШ, «минайські» тренери відчули дещо інакший підхід, європейську модель підготовки, а там — прийшли й результати: перші закордонні перемоги, зокрема на турнірах в Угорщині та Словаччині.

Микола ЦИМБАЛ

тренер ДЮСШ «Минай»

Елементи футболу, які даємо дітям, вони покращилися, це помітно. Ми почали проводити загальні тренерські зібрання, на яких Кирило Володимирович презентував напрацювання розвитку ДЮСШ, футболу. Ми усі дискутували, аби прийти до спільного знаменника. Ці нововведення точно пішли на користь як нам, так і дітям. Для нашого спільного професійного зростання, навчання.  

Кирило КУРЕНКО

головний тренер ФК «Минай»

Якихось дуже вражаючих успіхів не було, але діти стали частіше виїжджати закордон, здобувати досвід змагання в Європі. Це вважаю дуже позитивним елементом не тільки у дитячій підготовці, але і у промоції «Минаю» на європейському рівні. Оскільки про «Минай» мало знали до цього, тепер ми закордонних колег познайомили з командою.

Дебютний сезон «Минаю» на професійній арені – дебют 28-річного Куренка як головного тренера професійного футбольного клубу. І надані аванси молодий європейський фахівець виправдав: від часу призначення під його керівництвом «Минай» виграв 5 матчів із 5-ти, що стало своєрідним рекордом у цьогорічній Другій лізі. На останньому віражі, «Минай» знову очолив групу «А» та став її переможцем. Попереду – нові виклики.

Кирило КУРЕНКО

головний тренер ФК «Минай»

Хочу розвиватися як тренер. Зараз отримав перший професійний досвід у роботі з професійними гравцями. А працювати з такими виконавцями, як Карноза, Кополовець чи Ощипко – це суцільне задоволення. Отримую задоволення від процесу – якось так.

Михайло КОПОЛОВЕЦЬ

футболіст, спортивний директор ФК «Минай»

Ми ще звикаємо одне до одного, є ще певні «шороховатості», але все у процесі зійде. У нього європейський менталітет, та і для нас це хороший досвід. Плюс зараз ми 5 ігор виграли, я буду допомагати йому. Десь будемо футболістів підшуковувати, уже маю певні напрацювання, будемо старатися.

Перед відпусткою та початком підготовки до матчів Першої ліги, «Минаю» ще доведеться позмагатися за золото Другої. Суперник – переможець групи «В»: кременчуцький «Кремінь». Закарпатська команда, мрійники у футболі, налаштована по-бойовому. А у глобальних цілях як нового наставника, так і будь-якого прихильника футболу, — перемоги на найвищому рівні.

Кирило КУРЕНКО

головний тренер ФК «Минай»

Як у тренера – у мене така ж мрія, як і у більшості: виграти Лігу Чемпіонів. Чи можливо це з «Минаєм»? Та чому ж ні? Можливо все!

 

 Відео з YouTube/Uzhnet+