Подробиці

Близько 700 найталановитіших дзюдоїстів України та із 5 країн з-за кордону змагалися на татамі у СК «Юність» в Ужгороді. Тут відбулося одночасно два турніри: традиційний, 16-ий, Міжнародний «Кубок Закарпаття» та відкритий Чемпіонат України із дзюдо.

Олександр ГРИЦУНЯК

головний суддя змагань

Країни – це Чехія, Словаччина, Молдова, Румунія, Азербайджан та Україна. Це останній етап першості України цього року, колись його називали перехідним чемпіонатом.  Спортсмени цього віку наступного року будуть брати участь в офіційних змаганнях, зокрема, Кубках Європи, Чемпіонатах. Будуть відбиратися у національну команду, ці змагання слугують переглядом талантів, кандидатів до збірної України.

Боротьба на татамі тривала до останніх секунд двобоїв. Таке свято спорту відбулося завдяки федераціям дзюдо Закарпаття та Ужгородщини, Управлінню молоді та спорту Закарпатської ОДА (на чолі із Віталієм Ерфаном), директору ЗОДЮСШ Степану Молнару та завдяки багатьом іншим небайдужим людям.

Юрій ІГНАТКО

президент федерації дзюдо Закарпатської області

Перш за все хотів би подякувати Устецькому краю та Чеському дому. А також Півню Андрію, який вболіває за розвиток спорту на Закарпатті. І президенту федерації дзюдо Ужгородщини Валерію Пересоляку, який вносить чималий вклад у розвиток багатьох видів спорту, страховій компанії ARX, іншим друзям, завдяки яким ми можемо розвиватися, і щороку нарощувати кількість учасників наших змагань.

У різних вагових категоріях за першість боролися майже 600 молодших кадетів. У спаринги молодим українцям діставалися і сильні закордонні дзюдоїсти. Тут також відбувався перегляд найближчого резерву національної збірної України.

Сергій ДРЕБОТ

учасник Олімпійських ігор, старший тренер кадетської збірної України з дзюдо

Дзюдо в нашій країні знаходиться на хорошому рівні. Можу говорити за кадетську збірну. Минулого року із Чемпіонату Європи і світу ми привозили призові медалі. Кадетська збірна – сильна і достойно виступає на світовому рівні. Сподіваємося, на цих змаганнях ми знайдемо хороших талановитих спортсменів, які достойно представлять нашу країну.

Одним із фаворитів на татамі став дзюдоїст із Азербайджану Абас Мамедов. Він бореться уже 11 років. Разом із батьком, який і є тренером хлопця, подолали чималий шлях до Ужгорода. Запевняють: рівень турніру дуже високий, а змагатися із українськими спортсменами – це завжди непросто, виснажливо, втім стає серйозним досвідом.

Хафіз МАМЕДОВ

тренер із дзюдо (Нахчиван, Азербайджан)

Ми приїхали із сонячного Азербайджану із Нахчиванської автономної республіки. Дорога була довгою: спочатку ми до Стамбулу добиралися автобусом, зі Стамбулу летіли літаком до Львова, а зі Львова поїздом до Ужгорода. Попри всі труднощі, ми тут. Готові боротися, мені імпонує цей турнір. Люди тут гостинні, мені подобається український народ. І спортсменові також, ми уже тричі виступали в України, і щоразу були з медалями – бронзою та золотом. Будемо боротися до кінця.

Дзюдо — універсальний метод фізичного розвитку і виховання особистості. Це сплав давнього бойового мистецтва, сучасних спортивних прийомів і філософії постійного самовдосконалення. Молоді спортсмени на турнірах здобувають досвід, навчаються перемагати себе і розвиватися. У цьому переконаний тренер збірної Чехії, який привіз на турнір в Ужгород своїх вихованців.

Ярослав ШВЕЦ

тренер збірної Чехії із дзюдо

Дзюдо – це не просто вид спорту чи боротьби, тут ще ідеться і про етику. Дзюдо допомагає виховати хорошу людину. У Чехії люблять дзюдо, більше 10 тис чехів займаються дзюдо, сильні традиції маємо. Я в Україну приїжджаю щороку, цей турнір дуже сильний. Зустрічаю в Ужгороді Віктора Калініна – і все супер.  

Варто зазначити, що традиційний «Кубок Закарпаття» збирає найталановитіших молодих дзюдоїстів із 2004 року. Свого часу його переможницею ставала нинішня дворазова Чемпіонка світу Дарія Білодід , а почесним гостем – Георгій Зантарая. Серед тих, хто підіймався на найвищий щабель п’єдесталу і один із лідерів дзюдо на Закарпатті, триразовий чемпіон України – Лев Смагін. Нині він у складі національної збірної України бере участь у етапах кубків світу та Чемпіонаті Європи, а на рідному турнірі в Ужгороді – вболіває за красиві двобої на татамі.

Лев СМАГІН

триразовий чемпіон України із дзюдо

Наступного року готуюся до свого останнього року по юніорам до 21 років. Готуюся до Чемпіонату України, по-перше, аби відібратися до збірної першим номером на Кубки та Чемпіонати світові. Прикладу максимум зусиль, а найскладніші суперники не мають національності чи держави, найсильніші суперники – це ті, хто найбільше тренуються.

Загалом на змаганнях цього року за медалі всеукраїнської та міжнародної першості, поруч із закордонними суперниками, боролися представники із усіх регіонів нашої країни. Закарпатські дзюдоїсти після успішного проведення цих турнірів, уже розпочали підготовку до всеукраїнських змагань та участі у міжнародних стартах.