Подробиці

Міжнародний турнір з кікбоксингу Ippon-Open зібрав в Ужгороді спортсменів із клубів чотирьох країн: Угорщини, Словаччини, Чехії та України. Оскільки змагання мають дружній характер, на відкриття завітали Миколайчики, для усіх присутніх розіграли особливу спортивну казку та підготували передсвяткові сюрпризи.

Найсильніші кікбоксери, віком від п’яти років, боролися за Кубок святого Миколая у розділі кік-лайт. До слова цей турнір в Ужгороді – ювілейний, 15-ий. Серед спортсменів-гостей угорську команду очолював віце-президент федерації кікбоксингу сусідньої країни — Атілла Котуно. Каже: товаришує з закарпатськими кікбоксерами уже більше 20-ти років та приємно вражений рівнем організації цьогорічного турніру.

Атілла КОТУНО

віце-президент Федерації кікбоксингу Угорщини

Ми співпрацюємо із закарпатською федерацією кікбоксингу уже довгий час, кілька років ми не приїздили на турнір через різні обставини. Зараз відновили традицію спільних змагань. Мені дуже подобається рівень підготовки українських спортсменів, стиль бою трохи відрізняється від угорського та того, що бачимо на європейських змаганнях. Діти тренуються, вони сильні, закарпатці приїжджають до нас в Угорщину на турніри, іноді проводимо спільні тренувальні збори.

Маріо Яркас тренує кікбоксерів у столиці Чехії – Празі. На змагання в Ужгород з командою приїхали вперше. Раніше на Закарпатті побували на тренувальних зборах. Подобаються і умови для тренувань, і зал для змагань. У майбутньому планують приїжджати сюди регулярно.

Маріо ЯРКАС

тренер з кікбоксингу TCB GYM (Прага, Чехія)

Підготовка ваших спортсменів – вона найвищого рівня. Раніше ми брали участь у тренувальному зборі у Перечинському районі. Були вражені, яку волю до перемоги мають українські кікбоксери, як працюють над собою, які вони розумні. Видно якісну роботу тренерів як з дітьми, так і з дорослими. Ми часто їздимо на такі збори з кікбоксингу, наприклад, до Таїланду, Німеччини, Австрії, Нідерландів, є з чим порівняти. Тому сміливо можу сказати: в Україні – найкращий рівень!

Словацькі ж кікбоксери приїхали на Ippon-Open з Кошиц та Міхаловце. Вперше побували на передсвяткових змаганнях минулого року, започаткувавши добру традицію співпраці. Подобається як рівень організації турніру, так і самих спортсменів. У майбутньому співпрацюватимуть із закарпатською федерацією кікбоксингу та планують організовувати спільні тренувальні вишколи як у Словаччині, так і в Україні.

Любош ТАКАЧ

тренер з кікбоксингу зі Словаччини

Спортсмени обмінюються досвідом, уміннями, вчаться одне в одного і професійний рівень постійно зростає. У вас на Закарпатті дуже сильні кікбоксери: Перцев, Зарева, Бабенко. Але і наші не відстають, будемо і надалі боротися.  Минулого року цей турнір був змаганням двох країн – України і Словаччини, тепер тут спортсмени із чотирьох, хлопці та дівчата боряться, турнір набуває статусності. Абсолютно точно приїдемо в Ужгород і наступного року, і за рік, взагалі братимемо участь, поки запрошуватимуть в Україну.

Старші кікбоксери визначали найкращих уже як у кік-лайті, так і у більш контактному та жорсткому лоу-кіку. За два дні турніру провели понад 60 боїв в у всіх вагових та вікових категоріях хлопців та дівчат. Завдання турніру – працювати на якість.

Анатолій ПЕРЦЕВ

президент Закарпатської федерації кікбоксингу WAKO

Работать нужно с сильнейшими. Приехали со Словакии участники первой юниорской команды, пока не знаем спортсменов из Чехии. Судя по прессе, они много участвуют в международных соревнованиях. Венгры привезли двух сильных ребят: участника сборной Венгрии по кикбоксингу и одного юниора. Есть у нас спортсмены из Киева (клуб «Ринг»), они призеры Чемпионатов Украины и мировых соревнований.  Сборная Закарпатья – мы по итогам последнего чемпионата юниорского – шестые среди 24 областей, достойная команда. Выставляем двоих лидеров, остальные у нас тоже сильны – призеры, финалисты Чемпионатов Украины, призеры Кубка мира. Мы все готовы.

Основна мета цих міжнародних змагань з кікбоксингу в Ужгороді – провести якісний та чесний турнір найвищого рівня, аби у наступні роки команди з-за кордону не просто знову приїхали, а й захотіли співпрацювати на перспективу. У планах – розширення міжнародних спортивних зв’язків, залучення більшої кількості країн та учасників, а також змагань іще з кількох видів кікбоксингу.