Подробиці

Історичне досягнення для закарпатського футболу: «Минай» вийшов у півфінал Кубку України!

Разом творимо історію. Футбольний клуб «Минай» розпочав нову сторінку для Закарпаття: вперше команда краю пробилася у півфінал Кубку України!

¼ цього всеукраїнського турніру — матч із «Інгульцем» із Петрового на Кіровоградщині — привернув увагу усього футбольного оточення нашої країни. У єдиній чвертьфінальній парі, де не було представників УПЛ, зійшлися лідери Першої ліги.

Обидві команди видали обережну гру, зважаючи на високу ціну бодай однієї помилки. Водночас, було й чимало емоцій, боротьби та зіткнень. Головний арбітр матчу не був скупим і на картки: упродовж матчу суддя показав командам 14 жовтих та три червоні картки.

Перший тайм цього драматичного чвертьфіналу завершився мінімальною перевагою господарів: на 31’ Василь Пиняшко здійснив дальній вояж до штрафної гостей, потужним ударом влучив у штангу, але на добиванні Олександр Глагола уміло скористався моментом і точно поцілив м’яча у стіку воріт — 1:0.

Зрівняти рахунок «Інгульцю» вдалося тільки у другому таймі. На 54’ класний навіс у штрафну від Дениса Балана потужним ударом у ближню дев’ятку головою замкнув Олександр Мішуренко — 1:1.

Паритет тримався не тільки до завершення основного часу, але й в овертаймах. Попри кілька гострих моментів в обох команд, м’яч у ворота так і не залетів. Тож, доля путівки до півфіналу вирішувалася у футбольній лотереї — серії пенальті.

І тут варто відзначити голкіпера «минайців» Андрія Поповича: він парирував три удари (один 11-метровий у підсумку через порушення все ж перебивали), але й сам забив у ворота Шуста. Фінальна перестрілка між воротарями завершилася перемогою Андрія: закарпатець точно вгадав кут воріт, у який вдарив Богдан, зафіксувавши м’яча у руках та вивівши «Минай» до омріяного чвертьфіналу. 6:5 у серії пенальті.

Василь КОБІН

головний тренер ФК «Минай»

Хочу подякувати своїм хлопцям за той характер та волю до перемоги, який вони показали. Розкажу вам, що я відчував напередодні матчу. Я не спав до 5:30, а коли заснув, то мені наснився сон, де ми виграємо у серії пенальті. Я про це розказав своїм помічникам тренера, і був спокійний. Головне, це заслуга вболівальників, аби вони приходили вболівати.

Сергій ЛАВРИНЕНКО

Своєю командою я залишився задоволений, оскільки у нас були великі кадрові втрати. Хлопці молодці, хоч і більшу частину гри провели у меншості, арбітр карток надавав. Якби у нас була система VAR, то догравали б уже тренерським штабом. Обидві команди витратили дуже багато сил, у пенальті комусь просто більше пощастило. Нічого, концентруємося на чемпіонаті.

Емоції після успішної для закарпатців серії пенальті не стримував ніхто: вболівальники на руках підкидали кіпера Андрія Поповича, а уся команда вітала власних тіфозі та дякувала за потужну підтримку. Тож, «Минай» стає єдиним представником ПФЛ на стадії півфіналу Кубку України. Попереду — жеребкування, а суперник уже точно буде із найвищого дивізіону країни.