Подробиці

У складі національної збірної України із кікбоксингу цього року на Чемпіонаті світу в італійському місті Езоло виступатиме двоє закарпатців. У старшій категорії кадетів (13-15 років) у вазі до 63 кг змагатиметься Іван Зарева. До 74 кг юніорського віку битиметься Вадим Бабенко. Хлопці вибороли свої місця у синьо-жовтій збірній за підсумками клопіткої роботи протягом сезону, обИдвоє є чемпіонами України.

Анатолій ПЕРЦЕВ

президент Закарпатської обласної федерації кікбоксингу WAKO

Это Чемпионат, который проходит раз в 2 года, участвуют только первые номера своих стран. Это спортсмены из более 80 стран, соревнования будут проходить 8 дней. У обоих наших ребят в категории веса по 21 сопернику. География – и американцы есть, и австралийцы, и Южная Америка, и Европа. Противники у нас все серьезные. Но и мы серьезно готовились полгода. Ребята прошли три этапа подготовки, три сбора: в Закарпатье, в Венгрии, и Городке со сборной Украины буквально пару дней назад приехали.

Готувалися до найважливіших стартів дворіччя протягом півроку. Влітку хлопці тренувалися на складних навчально-тренувальних зборах в Україні (на Закарпатті та Хмельниччині), а також закордоном.

Іван ЗАРЕВА

чемпіон України з кікбоксингу, учасник Чемпіонату світу

Тренування та збори вони кожного року не дуже прості, там тяжко і треба працювати. Цього року у нас було троє зборів, перші – у Воєводині, де працювали із нашим тренером наприкінці червня. До нас також приїхав тренер із Києва. Для мене це був найскладніший збір, розказав і показав багато нового. Потім тиждень мав відпочинку, а потім ми відправилися в Угорщину, у Токай. Там тренувалися у тайському боксі. Треті збори – на Хмельниччині, у м. Городок.

Вадим БАБЕНКО

чемпіон України з кікбоксингу, учасник Чемпіонату світу

11 дней у нас был первый сбор с тренером из Киева по К1, это касалось больше ринговых дисциплин, больше физподготовки. Это было в Воеводино. Потом поехали в Венгрию. Там с нами работали по муай-тай, больше было спаррингов. Потом поехали в Городок. Там была сборная Украины по юниорам и так же – мужчин, которые готовятся к Чемпионату Европы в Братиславе. Вот так вот прошло лето.

14-річний Іван Зарева у кікбоксингу 3 роки. До цього устиг позайматися плаванням, футболом та айкідо. Втім, саме кікбоксинг імпонує спортсменові найбільше. Перед Чемпіонатом світу відчуває невелике хвилювання, але водночас і впевненість: працював наполегливо, а результат не забариться. У суперниках в Івана кікбоксери із усіх куточків світу – від європейських країн до США, Гватемали та Австралії.

Іван ЗАРЕВА

чемпіон України з кікбоксингу, учасник Чемпіонату світу

Буває по-різному, у деяких однаковий стиль, але з одними дуже тяжко йде бій, з іншим – легше. Тому так, як усе: я ж іду перемагати, мої суперники також ідуть за перемогою. Я маю бути серйозний, готовий. Звичайно, відчуваю от цей груз відповідальності. Хочу виграти, і мої суперники теж цього прагнуть. Кожен буде налаштований на перемогу, це трохи морально складно. Суперників я дивився, але це із цікавості. Бо ж цікаво, з яких країн хто буде проти мене виступати. Але загалом не так важливо, із ким битися.  

Вадим Бабенко у свої 18-ть уже потрапив до ТОП-8 кікбоксерів світу, до лав збірної України відбирається не уперше. Це останній сезон виступів у юніорській категорії. Вадим уже встиг спробувати свої сили на більш серйозному, дорослому рівні. На італійський Чемпіонат світу налаштовується серйозно, аби дати бій усім суперникам із різних країн Європи. У вазі та віці Вадима також будуть візаві із Мексики, Туреччини та Південної Африки.

Вадим БАБЕНКО

чемпіон України з кікбоксингу, учасник Чемпіонату світу

Чемпионат мира – это высшее, что может быть на юниорском уровне. Я никого из них не знаю, некоторых глянул на YouTube, имена посмотрел, кто как боксирует. Пару людей нашел, ничего очень сложного нету. Но на таком уровне уже нету слабых соперников, кого-то головой выше, на голову ниже. Все от подготовки зависит. Будем стараться.

Закарпатські кікбоксери відправляються на головні світові старти за досвідом, без бою не здадуться та спробують завоювати найвищі місця.  Стартує Чемпіонат світу в Італії 16 вересня. Тоді відбудеться зважування бійців та жеребкування суперників. Загалом турнір триватиме протягом 8 днів до 23 вересня.