Подробиці

133 медалі у всіх вагових та вікових категоріях — таку кількість нагород виборола збірна України на Кубку світу із кікбоксингу WAKO, що відбувався в Угорщині. Із них 18 завоювали закарпатські спортсмени: 11 золотих, 5 срібних та 2 бронзових нагороди. Цей Кубок світу класу «А» у Будапешті став ювілейним, 25-им, у якому участь взяли понад три тисячі спортсменів з 39 країн світу.

Анатолій ПЕРЦЕВ

президент Закарпатської федерації кікбоксингу WAKO

Ми були представлені клубами із Хуста, Виноградова та Ужгорода – це тренери Семич, Королович, Шимоняк та клуб «Іппон». Цей турнір є дуже високого рівня і ми його розглядали як етап підготовки до Чемпіонату Європи. Лідер Закарпатської федерації та кращий кікбоксер 2018 року Іван Зарева є на бюджеті національної  збірної, і його участь у Кубку залежала чи буде він першим номером Української збірної.

І лідер закарпатської команди та член штатної збірної України Іван Зарева – не підвів. Став дворазовим переможцем цього Кубку світу у розділах кік-лайт та лайт. Виступає ужгородець у перехідній віковій категорії — старші кадети (13-15 років) у вазі до 69 кг. Суперники були надпринциповими – англійці, поляки, угорці, австрійці, серби, азербайджанці тощо, втім Іван гідно захистив титул Чемпіона України на міжнародній арені. Та наразі у світовому рейтингу є четвертим номером.

Іван ЗАРЕВА

дворазовий переможець  Кубку світу з кікбоксингу WAKO (Угорщина)

Дуже налаштовувався на ці змагання, багато тренувався, аби виграти турнір уже третій рік поспіль. Цього року я провів 6 поєдинків, один йшов за іншим, тому часу відпочивати не дуже було. Три бої завершив достроково, працював у своїй звичайній манері, а коли бачив, що суперник підсідає, видихається, додав темпу, і закінчував бої. Взагалі я намагаюся багато тренуватися, вдосконалювати свої навички і майстерність, от і все.

На цих світових змаганнях у так званих дитячих вікових категоріях найуспішніше виступили спортсмени команди Владислава Короловича. Ужгородці завоювали для збірної України 7 золотих і 2 срібні нагороди. Два кубки світу виборола Поліна Королович, дві золоті і одну срібну медалі записала в свій актив Дарія Яцко, срібло у Даші Королович та три перемоги у Станіслава Сембера.

Владислав КОРОЛОВИЧ

тренер учасників Кубку світу з кікбоксингу WAKO (Угорщина)

Сміливо можна сказати, що із усіх кубків світу цей був наймасштабніший, Конкуренція була шаленою, найменше у категоріях було 15 учасників, найбільше – 36, діти проводили від 3 до 6 поєдинків. Діти виступили фантастично: із 7 спортсменів ми завоювали 7 золотих медалей та 2 срібні. Для юних спортсменів це дуже корисний турнір та міжнародний досвід.

Справжньою сенсацією турніру називають саме Станіслава Сембера. Цей ужгородський хлопчина став абсолютним чемпіоном Кубку світу в Угорщині. Всього він провів 14 поєдинків і у всіх розділах (пойнтфайтинг, лайт-контакт та кік-лайт) завоював золоті нагороди. Виступає Стас у ваговій категорії до 42 кг серед кадетів (10-12 років).

Станіслав СЕМБЕР

абсолютний чемпіон Кубку світу з кікбоксингу WAKO (Угорщина)

Це було неймовірно! Я не очікував таких результатів, але виграв три перших місця. Це все завдяки тренуванням та тренеру, який мене підтримував. Найскладніший момент був у фіналі пойнтфайтингу, у фіналі. Ми зустрілися із хорватом, він вищий за мене, більш концентрований був. Але ж я приїхав перемагати і переміг, отримав міжнародний досвід, тим більше це мої перші такі крупні змагання. 

Одразу після повернення з Угорщини та кількаденного відпочинку, спортсмени Закарпатської федерації кікбоксингу WAKO відновили тренування. Адже попереду цілий ряд навчально-тренувальних зборів, а затим – всеукраїнських та міжнародних турнірів. Зокрема, Іван Зарева та Даша Королович – готуватимуться зі збірною України. Також наші спортсмени представлятимуть Україну на Кубку світу «Best fighter» в Італії, а уже восени – на Чемпіонаті Європи в Угорщині.