Подробиці

З 1 грудня в Ужгороді очікують незначне зниження тарифу на водопостачання та водовідведення: провірка лічильників здійснюватиметься за рахунок абонентів.

Так, тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для абонентів КП «Водоканал Ужгорода» становитимуть:

на централізоване водопостачання – 12,20 грн./м 3;

на централізоване водовідведення – 6,43 грн./м 3.

Разом – 18,63 грн./м 3.

А тарифи на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) суб’єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг, для абонентів КП «Водоканал Ужгорода» становитимуть:

на послугу з централізованого постачання холодної води – 12,76 грн./м 3 ;

на послугу з централізованого водовідведення – 6,72 грн./м 3 .

Разом – 19,48 грн./м 3.

Зауважимо, тарифи на воду в Ужгороді змінювалися у квітні 2017 року і становили відповідно 18,72 грн./м3 і 19,98 грн./м3 (з використанням внутрішньо-будинкових систем)

Зниження тарифів є наслідком вилучення із їх структури складових, пов’язаних з проведенням періодичних повірок засобів обліку, що досі проводились за рахунок підприємства. З прийняттям нових тарифів, повірка буде проводитись за рахунок абонентів.

Втім,  раніше «Водоканал»  повідомляв, що на 2018 рік запланував такі тарифи на воду в Ужгороді:

22,69 грн для споживачів з використанням внутрішньобудинкових систем (зростання на 13,6%);

21,7 грн — для інших споживачів (зростання на 15,9%).

Варто зазначити, що тарифи на воду в Ужгороді – одні із найдорожчих не тільки  на Закарпатті, а й в Україні загалом. Про це йдеться у зведеній інформації про встановлення місцевими органами влади тарифів на водопостачання і водовідведення станом на 1 листопада 2017 року.

Uzhinform розпитав ужгородців, чи вважають вони такі тарифи обґрунтованими та виправданими.