Подробиці

Тур «ЗміниТи» вже вдруге проводить громадська організація «Центр UA» спільно з Міністерством освіти та науки України. Напрямком першої хвилі були медична та виборча реформи, цього ж разу додався контроль за виконанням публічних коштів та освітня галузь.  Ужгород став 21-м із 22-х міст України, де зібрали своєрідну фокус-групу із освітян, обговорили, які зміни чекають на середню освіту, та як їх бачать працівники цієї сфери.

 

Марія ЛЕВОНОВА, аналітик ГО «Центр UA»

«Це не круглий стіл, не обговорення, це консультація із заінтересованими сторонами. Формат, притаманний розвиненим демократіям, де демократія не завершується лише виборчим процесом. Уряд, перед тим як прийняти важливе рішення, консультується зі всіма, на кого це рішення вплине тим чи іншим способом. Для чого це робиться? Для того, щоб, перше, почути всіх, хто знає, як робиться ця робота. У випадку із освітньою реформою ми говоримо із вчителями, методиста ми, освітніми управлінцями… Запрошуємо також представників місцевого самоврядування, територіальних громад, так як це структури, які часто фінансують освіту в той чи інший спосіб, представників батьківських комітетів, вони щоправда рідко до нас приходять. Формат заходу передбачає, що основними спікерами стають власне учасники. Коли міністерство виносить ряд запитань, після чого ми чуємо кожну заінтересованими сторону: що їм подобається, що не подобається, що може піти не так, де варто внести корективи на рівні підзаконних нормативних актів. Після кожної такої події ми подаємо міністерству звіт.

Міністерство взяло на себе зобов’язання у співпраці з нами, що вони будуть враховувати наші дані при розробці підзаконних актів, які будуть розроблені під закон, який вже прийнято.

З нами можна зв’язати, є сайт громадської організації, там є всі відповідні контакти, нам можна писати, нам можна надсилати пропозиції. Втім, це варто робити оперативно і в найближчий час, оскільки підзаконні акти вже пишуться у міністерствах. Для того, аби думки раціональні різних груп були все-таки враховані, це треба робити трохи оперативно.»

Адреса сайту ГО «Центр UA» — www.centreua.org