Жителі проспекту Свободи висадили дерева та встановили лавиці на "відвойованій" зеленій зоні

Жителі проспекту Свободи висадили дерева та встановили лавиці на «відвойованій» зеленій зоні

13 жовтня о 12:00 на проспекті Свободи в місті Ужгород, де трохи раніше розігралася неприємна історія з вирубкою дерев та спорудженням фундаменту в межах  зеленої зони  між домами №29 та №31, відбулася акція протесту мешканців району, на який вони підписали відкрите звернення до ужгородського міського голови, міністра екології та природних ресурсів України та президента України.

У зверненні мешканці висловлюють своє вмотивоване обурення до ситуації, яка склалася: на їх очах було знищено декілька дерев, серед яких ясени, софора, рожевий каштан, липа. Звісно, втрачені дерева вже не повернути, але не привернути увагу громадськості до цієї ситуації, проігнорувати всі порушення та дати знищити хоч і невеликий, але клаптик історії нашого міста, також було б неправильно.

Історія набула розголосу після того як забудовник, який трохи раніше зрізав вищевказані дерева, залив опалубку і почав будівництво фундаменту. Обурені мешканці зруйнували фундамент та почали більш активно відстоювати територію, де влітку та взимку мають змогу відпочивати батьки з дітками, молодь, пенсіонери.

Без підтримки вирішати такі питання самотужки досить складно, але існують люди, які відчувають відповідальність перед громадою  та розуміють, що неможна зволікати. Саме такими людьми виявилися мешканці прилеглих домівок,  колишній начальник ЖРЕРу №1, до відомства якого свого часу належала ця територія, Андрій Дідун, який не перестає турбуватися про територію, за яку раніше відповідав, кандидат у депутати до Верховної Ради Павло Чучка, керівник фракції «Батьківщина» у міській раді Василь Гнатків.

Шість саджанців берез, дві лавиці зроблені самотужки, фарбу, пензлі та інструмент було завезено о 12 годині Павлом Чучкою. Відразу ж присутні почали готувати місця під майбутні лавиці, викопувати лунки для посадки дерев. Один з ініціаторів протесту Павло Чучка, відомий гуморист на теренах Закарпаття, виготовив символічний пам’ятний знак, який було закріплено на пеньок від зрізаної софори. Табличку з текстом «Пам’ятний знак знищеним прибудинковим зеленим зонам міста» закріпили на місце цвяхами, які  забивали всі мешканці разом з присутніми дітьми. Кожен по трошки, але вони добилися поставленої мети. З останнім забитим цвяхом стало ясно — разом можна діяти  і можна добитися позитивного результату. Потрібно тільки бажати і діяти.

Під час всієї акції тривав збір підписів мешканців, яким небайдуже те, що твориться «під носом».

Звісно присутні розуміють, що можливо зацікавлені особи, яким вони стали на заваді, або вандали можуть знищити висаджені дерева, зламати встановлені лавиці але вони зробили те, що могли. Це дійсно хоч і невеличка, але перемога.

Більше фото ТУТ та ТУТ

Юрій Ломакін, фото/відео автора

  • Олег

    дешевий піар Павла Чучки! Не перетворюйте сайт на політичну арену, а якщо ще й Чучка в тЄме, то взагалі — політична помийка!

  • http://ecosalinon.com/ Ліана

    Принаймні це — єдиний депутат, який відреагував і щось корисне зробив!!!