Подробиці

Новий ультразвуковий апарат  працює в Закарпатському обласному клінічному кардіодиспансері. Його особливість у тому, що він обладнаний  3D-датчиком та двома внутрішньосудинними.

Олена ПЛИСКА

лікар функціональної діагностики обласного кардіодиспансеру

Це дійсно новий ультразвуковий апарат. Всі новітні технології, які є в ехокардіографії нам зараз доступні для роботи на цьому апараті , для діагностики наших пацієнтів кардіологічних.  3D дає нам можливість робити об’ємні зображення серця, а 4D — дивитися ці зображення в реальному часі.

Апарат дозволяє не тільки обстежувати серце в об’ємному зображенні, а й проводити внутрішньосерцеві та внутрішньосудинні дослідження. УЗД-обладнання можна використовувати  і під час оперативних втручань. Устаткування придбали у рамках спільного проекту Мінохорони здоров’я та Світового банку. За словами медиків, із серцево-судинними захворюваннями до обласного кардіодиспансеру найчастіше звертаються закарпатці віком від 35 до 50 років.

Наталія МУШКА

завідувач диспансерно-поліклінічного відділення обласного кардіодиспансеру

Частіше звертаються чоловіки, тому що в них частіше виникають серцево-судинні захворювання. Є такий контингент пацієнтів, які ходять регулярно, бо це потрібно. Найчастіше приходять пацієнти з некоригованим артеріальним тиском. Є частина пацієнтів, котрі приймають таблетки, і вони перестають на них діяти. І вони до нас звертаються, щоб відкорегувати артеріальний тиск.

З високим артеріальним тиском приїхала і пані Клара зі Свалявщини. У неї — ішемічна хвороба серця.  Пенсіонерка стабільно  раз у рік а то й більше проходить обстеження в кардіодиспансері.

пані Клара

пацієнтка обласного клінічного кардіодиспансеру

Раз у рік — то точно. А так спілкуюся з лікарем по телефону. Я тепер потрапила з кризом до Вікторії Степанівни. Задуха, кололо під лівим боком, а потім чомусь перейшло під правий бік. І холодний піт. Ну щось у мене або алергічне, або простудне.

Тепер пані Клара й інші пацієнти можуть пройти обстеження на новому апараті. Медики запевняють: такого класу устаткування — чи не єдине в Україні. Ехокардіографія дозволяє забезпечити ретельну діагностику і вчасно встановити діагноз, а отже — раніше розпочати лікування і зменшити ризик розвитку небезпечних ускладнень.

 

  • Ivan Rusin

    прейскурант